zaklady miesne grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Wcześniej na terenie po starych zakładach mięsnych w Grudziądzu powstać miała m.in. galeria handlowa

Osiedle na terenie po zakładach mięsnych w Grudziądz? Jest wstępna koncepcja od inwestora

2022-03-29 11:26

Zrujnowane tereny po dawnych Zakładach Mięsnych w Grudziądza w końcu mogą doczekać nowego życia. Pojawił się właśnie plan wybudowania na nich nowego osiedla mieszkaniowego.

Wcześniej dużo mówiło się o wybudowaniu w tym miejscu kolejnego centrum handlowego. Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski poinformował jednak, że taki plan trafił właśnie do kosza.

Jestem po kilku rozmowach z austriackim inwestorem. Przedstawiona została koncepcja zagospodarowania tego terenu na obiekty mieszkalne - informuje włodarz miasta.

Właściciel przedstawił już konkretną koncepcję zagospodarowania tego terenu. O zgodę trzeba było zapytać także Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Liczę, że będzie ona pozytywna. Mam nadzieję, że ten teren w ciągu kilku następnych lat w końcu zostanie zagospodarowany - dodaje prezydent Glamowski.

wizualizacja zaklady mięsne

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Wizualizacja planu inwestora na tereny po dawnych zakładach mięsnych w Grudziądzu

Zakłady mięsne w Grudziądzu swoją działalność rozpoczęły już w 1885 roku. Po blisko 120 latach, w 2005 roku ogłosiły swoją upadłość.

Zostały tylko ruiny

Po starych zakładach mięsnych w Grudziądzu pozostał tylko pusty teren i niszczejące z miesiąca na miesiąc obiekty. Teren od samego początku znajduje się w rękach prywatnych. Właściciel w tym czasie wyburzył te budynki, które nie były objęte nadzorem konserwatorskim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szczecińscy policjanci odnaleźli cenne zabytki