covid gkm grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Żółto-niebiescy sezon zainaugurują meczem w Zielonej Górze (9 kwietnia)

Opóźni się start sezonu dla GKM Grudziądz. Trójka zawodników z COVID-19!

2021-03-29 0:28

Nie dojdzie do skutku zaplanowana na 3 kwietnia inauguracja nowego sezonu w Ekstralidze w Grudziądzu. Spotkanie ze Spartą Wrocław zostało przełożone z powodu zachorowań na COVID-19 w grudziądzkim zespole.

Pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 otrzymało trzech zawodników: Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak oraz Kacper Łobodziński. Ponadto okresowe badania w grudziądzkim klubie wykazały kolejne dwa zakażenia koronawirusem również o dwójki mechaników.

W związku z tym, działacze Speedway Ekstraligi zdecydowali się o zmianie terminu żużlowej inauguracji w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - GKM Grudziądz ma plan awaryjny na wypadek COVID-19! "Żółto-niebiescy" zakontraktowali "gościa"

Ekipę ze stolicy Dolnego Śląska GKM podejmie na własnym torze 23 kwietnia (piątek) o godzinie 20:30. "Żółto-niebiescy" sezon rozpoczną więc meczem w Zielonej Górze (9 kwietnia). Z kolei pierwszym, domowym spotkaniem będzie pojedynek ze Stalą Gorzów (18 kwietnia).

GKM szuka "gości"

Działacze grudziądzkiego klubu czuli "pismo nosem". Już pod koniec ubiegłego tygodnia zakontraktowali pierwszego zawodnika, który będzie reprezentował GKM na zasadzie tzw. "gościa". To Frederik Jakobsen.

Obserwowaliśmy Frederika już w zeszłym sezonie. Podczas zimowego okienka transferowego czyniliśmy starania, by zakontraktować tego utalentowanego zawodnika. Wówczas się to nie udało, więc skorzystaliśmy teraz z zasady gościa - mówi Marcin Murawski, prezes GKM-u Grudziądz.

Kto będzie kolejnym gościem? Wygląda na to, że następny zawodnik, który będzie mógł liczyć na gościnne występy w "żółto-niebieskich" barwach będzie Polakiem. 

Szukamy kolejnych zawodników. Chcemy teraz zatrudnić Polaka, prowadzimy obecnie rozmowy m.in. z Krystianem Pieszczkiem - dodaje włodarz GKM-u.

Nowe zasady korzystania z "gości"

W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako “gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronawirusa COVID-19.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Polska - Andora. Tak wygląda mecz reprezentacji bez kibiców