straż miejska grudziądz

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu „Zgubiłem się-pomóż mi” -akcja Straży Miejskiej w Grudziądzu

Opaski identyfikacyjne dla przedszkolaków z Grudziądza. To wakacyjna akcja Straży Miejskiej

2021-06-28 12:40

W poniedziałek, 28 czerwca br., w Niepublicznym Przedszkolu „Bambino” przy ulicy Jackowskiego Sekcja ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej przeprowadziła spotkanie z dziećmi na temat „Zgubiłem się-pomóż mi” oraz bezpieczeństwa podczas wakacji. Strażnicy Miejscy rozdali najmłodszym opaski identyfikacyjne.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021

Okres wakacyjny to szczególny czas dla wszystkich członków rodziny. Właśnie w lipcu oraz sierpniu często wyjeżdżamy na urlop, a dzieci odpoczywają na koloniach, biwakach nad morzem, w górach, w lesie. Ważne jest wówczas bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego też, najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić wakacje i co zrobić aby się nie zgubić. Dzieci zostały poinformowane aby zawsze w miejscach ogólnie dostępnych np. w galeriach handlowych, na deptakach trzymały rodzica bądź opiekuna za rękę, aby nie wsiadały nieznajomym do samochodu, nie przyjmowały od nich prezentów, a w sytuacji zagrożenia wołały o pomoc. Maluchom przekazano też do kogo zwrócić się o pomoc gdy stracą rodziców lub opiekunów z oczu.

Zobacz też: Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Grudziądza. Gdzie i kiedy zaparkują mobilne restauracje?

Co zrobić gdy dziecko się zgubi?

Najczęściej to rodzice odpowiedzialni są za bezpieczeństwo swoich pociech, dlatego warto wyposażyć dziecko w podstawową wiedzę tj. jego imię i nazwisko czy numer telefonu do rodzica lub opiekuna. Warto też porozmawiać z dzieckiem na temat jego bezpieczeństwa i ustalić zasady postępowania, które będziemy przestrzegać. Mimo wszystko jednak może się zdarzyć, że stracimy bliskich z oczu. Wówczas maluch powinien wiedzieć jak postąpić. Nieoceniona może okazać się pomoc np. policjanta, strażnika miejskiego, ratownika na plaży czy ochroniarza. W większości przypadków sytuacje takie kończą się szczęśliwie.

Strażnicy Miejscy rozdali przedszkolakom opaski

Z myślą o takich zdarzeniach przedszkolaki na zakończenie zajęć otrzymały kolorowy gadżet w postaci opaski identyfikacyjnej na rękę. Upominek ma zapewnić dziecku bezpieczeństwo, wszędzie tam, gdzie może ono zniknąć z oczu. Opaska nie zawiera toksycznych substancji, jest bardzo lekka i nie przeszkadza w zabawie. Wewnątrz można zapisać numer telefonu do rodziców, poprzez który będzie można się z nimi szybko skontaktować lub uzyskać informację, np. czy maluch jest na coś uczulony. Warto założyć ją dziecku, gdy wybieramy się na wakacje. Rodzicom jednak nie wolno zapomnieć o tym, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za swoją pociechę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!