remis olimia

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii z ostatniej wygranej w lidze na własnym stadionie cieszyli się w listopadzie zeszłego roku

Olimpia znów bez zwycięstwa w Grudziądzu. Błękitni wyrównali w końcówce [AUDIO]

2020-11-14 19:52

Piłkarze Olimpii Grudziądz pomimo prowadzenia 2:0 do przerwy nie zdołali zwyciężyć z Błękitnymi Stargard. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Włamanie do pomieszczeń na Olimpii Grudziądz

Olimpia w tym spotkaniu musiała wygrać jeśli chciała uniknąć niechlubnej rocznicy. Od końcówki listopada zeszłego roku nie wygrała na własnym obiekcie w lidze.

W pierwszej połowie wszystko potoczyło się po myśli grudziądzan. W 10' minucie świetne dogranie w pole karne gości Damiana Ciechanowskiego wpadło do bramki za sprawą samobójczego trafienia Krystiana Kujawy. Sporą pracę w tej sytuacji wykonał najskuteczniejszy strzelec Olimpii w tym sezonie, Piotr Janczukowicz.

Olimpia próbowała pójść za ciosem. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach, w końcu się udało. Bramkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska zdobył Michał Graczyk. Podopieczni trenera Pawła Crettiego na przerwę schodzili więc z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron lepiej zaczęli grać goście. W 69'minucie po bramce Damiana Niedojada zdobyli bramkę kontaktową.

W kolejnych minutach dwie świetne okazje do zamknięcia meczu mieli grudziądzanie. Niestety nie wykorzystali ich kolejno Embalo i Graczyk.

Gdy wydawało się, że Olimpia dowiezie zwycięstwo do końca... przyszła doliczona 1 minuta i bramka Jakuba Ostrowskiego. Ostatecznie mecz zakończył remisem 2:2.

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 25. Damian Ciechanowski, 6. David Andronic, 20. Kacper Pietrzyk, 7. Adrian Kwiatkowski - 16. Oskar Kalenik (61, 10. José Embaló), 19. Grzegorz Gulczyński, 23. Michał Graczyk (73, 2. Caique), 88. Kacper Janiak, 11. Omid Popalzay (73, 8. Mikołaj Gabor) - 29. Piotr Janczukowicz.

Błękitni: 22. Dominik Sasiak - 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 24. Krystian Kujawa, 13. Jakub Mosakowski - 23. Mateusz Bochnak, 8. Hubert Krawczun (77, 18. Błażej Starzycki), 10. Dawid Polkowski, 11. Oskar Ryk (66, 25. Filip Karmański), 20. Tomasz Kaczmarek - 15. Przemysław Brzeziański (66, 9. Damian Niedojad).