olimpia awans

i

Autor: Łukasz Piekarski Olimpia Grudziądz powraca do drugiej ligi

Świętowanie na stadionie!

Olimpia Grudziądz zagra w drugiej lidze! Posłuchaj pomeczowych wypowiedzi

2023-06-11 11:01

Piłkarze Olimpii Grudziądz w 33. kolejce zapewnili sobie awans na drugoligowe boiska. W ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie pokonali Błękitnych Stargard 1:0 i utrzymali cztery oczka przewagi nad drugimi rezerwami Pogoni Szczecin. Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych wypowiedzi.

Zwycięską bramkę dla Olimpii Grudziądz już w 8' minucie zdobył wychowanek klubu (wypożyczony obecnie z Zagłębia Lubin) - Jan Bonikowski.

Grudziądzanie dzięki tej wygranej na kolejkę przed końcem utrzymali 4-punktową przewagę nad drugim zespołem Pogoni Szczecin i zapewnili sobie długo wyczekiwany awans na drugoligowe boiska.

Po ostatnim gwizdku arbitra radości kibiców, piłkarzy, trenerów oraz klubowych działaczy zdawała się nie mieć końca. "Biało-zieloni" na rozgrywki szczebla centralnego powrócili po dwóch sezonach nieobecności.

Olimpia Grudziądz awansowała do drugiej ligi. Posłuchaj pomeczowych wywiadów

Mówi prezydent Maciej Glamowski. Posłuchaj:
Mówi Tomasz Asensky, prezes Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Bogusław Baniak, trener Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Marcin Warcholak, kapitan Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Szymon Stanisławski, zawodnik Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Jan Bonikowski, zawodnik Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Przed Olimpią Grudziądz pozostał jeszcze jeden mecz w tym sezonie. "Biało-zieloni" 17 czerwca na wyjeździe zmierzą się z Gedanią Gdańsk. Początek tego spotkania o godzinie 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl