wygrana olimpia embalo

i

Autor: Olimpia Grudziądz Drugą bramkę dla Olimpii Grudziądz zdobył Jose Embalo (na zdjęciu)

Olimpia Grudziądz wkracza na zwycięską ścieżkę! Druga wygrana z rzędu "Biało-zielonych"!

2021-03-20 20:14

Piłkarze Olimpii Grudziądz odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w rundzie wiosennej drugiej ligi. "Biało-zieloni" pokonali Sokoła Ostródę 2:0. Bramkarza gospodarzy pokonali Omid Popalzay oraz Jose Embalo.

Po pierwszej połowie Olimpia prowadziła z miejscowym Sokołem 1:0. Bramkę w 24' minucie zdobył Omid Popalzay. Wynik mógł być jednak wyższy. Doskonałą okazję zmarnował m.in. Jose Embalo.

Po zmianie stron grudziądzanie nadal mieli przewagę, choć i gospodarze szukali bramki wyrównującej. Ostatecznie Sokół nie wyrównał, a Olimpia podwyższyła rezultat. To co nie udało się w pierwszej, udało w drugiej i Kacpra Trelowskiego pokonał Embalo.

ZOBACZ TEŻ - Tenisiści Olimpii-Unii Grudziądz wygrali ważny mecz w Zielonej Górze. Zapewnili sobie utrzymanie!

Wynik do ostatniego gwizdka sędziego nie uległ już zmianie i pierwsza, wyjazdowa podopiecznych trenera Zbigniewa Smółki na wiosnę stała się faktem. Olimpia pokonała w Ostródzie Sokół 2:0 i opuściła strefę spadkową drugoligowej tabeli.

Sokół: 12. Kacper Trelowski - 20. Michał Zimmer (71, 9. Sebastian Rugowski), 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski (71, 7. Paweł Brzuzy), 23. Karol Turek (71, 6. Adam Dobosz) - 14. Tomasz Gajda, 31. Jakub Czajkowski, 22. Łukasz Soszyński (77, 17. Dominik Więcek), 21. Dawid Wolny, 10. Wojciech Kalinowski - 11. Rafał Siemaszko (88, 28. Łukasz Mozler).

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 14. Patryk Leszczyński (83, 16. Oskar Kalenik), 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz, 3. Bartosz Widejko - 19. Grzegorz Gulczyński (61, 6. David Andronic), 11. Omid Popalzay (68, 20. Grzegorz Płatek), 23. Michał Graczyk (61, 70. Marko Zawada) - 9. João Criciúma (83, 7. Najim Romero), 10. José Embaló.

Dlaczego Olimpia pozostanie po 23 kolejce na bezpiecznej pozycji? O jeden mecz mniej rozegrany mają w tej chwili Olimpia Elbląg i Lech II Poznań, czyli zespoły, które obecnie są głównymi rywalami "Biało-zielonych" w walce o utrzymanie się na szczeblu centralnym. Elblążanie zagrają jutro na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Z kolei rezerwy "Kolejorza" pauzują w tej serii gier.

Już 27 marca zespół trenera Smółki czekaj konfrontacja w 24 kolejce. Tym razem Olimpia powróci na własne boisko, gdzie zmierzy się z obecnie ostatnim w tabeli Hutnikiem Kraków. To spotkanie zaplanowano na godzinę 14.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018