Autor: Pixabay Wyjazdowa porażka Olimpii Grudziądz

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz przegrywa na wyjeździe. Na wyrównanie nie starczyło czasu

2024-09-21 19:05

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrywają na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2. Jedyną bramkę dla "Biało-zielonych" zdobył Szymon Krocz.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 36' minucie spotkania. Kacpra Górskiego pokonał Jakub Lis. Piłkarze Pogoni drugą bramkę zdobyli po przerwie. W 57' minucie trafił Karol Noiszewski.

Grudziądzanie świetną okazję do trafienia kontaktowego mieliw 69' minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Tomasz Kaczmarek. Jego strzał wybronił Dmytro Sydorenko.

Zawodnicy gości dopięli swego siedem minut później. Wówczas golkipera Pogoni pokonał Szymon Krocz.

Na wyrównanie podopiecznym trenera Grzegorza Nicińskiego nie starczyło już czasu i to Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała 2:1.

Pogoń: (skład wyjściowy) 1. Dmytro Sydorenko - 7. Jakub Apolinarski, 21. Kacper Łoś, 16. Aleksander Gajgier, 99. Karol Noiszewski, 15. Nikodem Niski - 10. Damian Jaroń, 5. Matheus Dias, 23. Kacper Sommerfeld, 13. Jakub Lis - 9. Kamil Odolak.

Olimpia: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa (58, 3. Adrian Klimczak) - 29. Kacper Rychert (58, 21. Jan Bonikowski), 26. Oskar Sewerzyński, 44. Dominik Frelek (71, 72. Filip Koperski), 10. Kacper Cichoń, 7. Tomasz Kaczmarek (84, 31. Uri Gómez) - 9. Maciej Mas (58, 11. Szymon Krocz).

Grudziądzanie teraz 25 września (najbliższa środa) o godzinie 18 zmierzą się w ramach Fortuna Pucharu Polski z GKS-em Tychy. Ten mecz przy stadionie na Piłsudskiego 14.

Do rozgrywek ligowych Olimpia powróci w niedzielę (29 września). W Grudziądzu o godzinie 18 zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.