olimpia mecz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Początek meczu o godzinie 16:30

Piłka Nożna

Olimpia Grudziądz przed kolejną szansą na punkty. Dziś wyjazdowy mecz w Chojnicach

2023-08-26 10:59

Piłkarze Olimpii Grudziądz rozegrają dziś mecz w ramach 6. kolejki drugoligowych rozgrywek. "Biało-zieloni" na wyjeździe zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Początek o godzinie 16:30.

Olimpia Grudziądz do dzisiejszego spotkania podchodzi podbudowana wygraną na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:1. Z kolei Chojniczanka przed tygodniem przegrała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola aż 2:5.

Chojniczanka Chojnice

To nie jest najlepszy początek nowego sezonu w wykonaniu zawodników z Chojnic. Chojniczanka po pięciu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie cztery oczka i zajmuje w ligowej tabeli dopiero 16. miejsca (strefa spadkowa).

Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Krzysztofa Brede jest Tomasz Mikołajczak. 35-letni napastnik ma na swoim koncie trzy trafienia.

W dotychczasowej historii spotkań pomiędzy Olimpią Grudziądz a Chojniczanką Chojnice - pięć razy wygrywali "Biało-zieloni", czterokrotnie padał remis, a aż siedem razy triumfowali zawodnicy z Chojnic.

W okresie przedsezonowym Olimpia z Chojniczanką rozegrały mecz sparingowy na stadionie przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu. Wówczas padł wynik remisowy 1:1.

Olimpia Grudziądz

Grudziądzanie do dzisiejszego pojedynku w Chojnicach podchodzą po zeszłotygodniowej wygranej w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 2:1. Wówczas bramki dla zespołu trenera Dominika Czajki zdobywali: Kosta Chernij oraz Maciej Pałaszewski. Ten drugi w wywiadzie dla Radia Eska zaznaczył, jak ważne było to zwycięstwo na wyjazdowym terenie.

"Biało-zieloni" po pięciu seriach gier mają na swoim koncie 9 oczek (trzy wygrane i dwie porażki). W tabeli ligowej Olimpia zajmuje obecnie siódmą lokatę.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice. Gdzie obejrzeć mecz?

Dzisiejsze spotkanie w Chojnicach będzie można obejrzeć zarówno w telewizji, jak i w internecie. Transmisję tradycyjnie przeprowadzi platforma WP Pilot. Mecz dostępny będzie pod tym linkiem - TUTAJ MECZ

Ponadto spotkanie transmitowane na żywo będzie także w TVP Sport. Początek meczu o godzinie 16:30.

A tak wyglądały bramki z meczu Olimpii Grudziądz w Kołobrzegu:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl