Autor: Pixabay Grudziądzanie zremisowali ze Świtem Szczecin 2:2

Podział punktów

Olimpia Grudziądz dwa razy odrabiała straty. Domowy remis ze Świtem Szczecin

2024-10-12 21:09

Piłkarze Olimpii Grudziądz zremisowali przed swoimi kibicami ze Świtem Szczecin 2:2. Beniaminek Betclic 2. Ligi dwukrotnie obejmował prowadzenie przy Piłsudskiego 14.

Olimpia straty po raz pierwszy odrabiać musiała już po 6' minucie. Wówczas Kacpra Górskiego pokonał Szymon Nowicki. Kilka sekund wcześniej goście najpierw trafili w słupek, a później przy próbie dobitki w poprzeczkę.

"Biało-zieloni" do remisu doprowadzili w 21' minucie. Dogranie w pole karne pewnie wykorzystał Tomasz Kaczmarek. Skrzydłowy Olimpii przed rozpoczęciem meczu udzielił nam krótkiego wywiadu. Poniżej efekty:

Goście ponownie na prowadzenie wyszli... zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. W 47' minucie Kacper Górski musiał znów wyjąć piłkę z siatki po uderzeniu Dawida Korta.

Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego dążyli do wyrównania. Ta sztuka udała się w 79' minucie. Raz jeszcze golkipera przyjezdnych pokonał Tomasz Kaczmarek. Skrzydłowy Olimpii ma już łącznie 8 bramek na koncie w tym sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Olimpia zremisowała u siebie ze Świtem Szczecin 2:2.

Olimpia Grudziądz: Kacper Górski, Igor Maruszak (46′ Rafał Kobryń), Adrian Klimczak, Damian Kostkowski, Oskar Sikorski, Tomasz Kaczmarek, Dominik Frelek, Oskar Sewerzyński, Jan Zbonikowski (46′ Kacper Rychert), Filip Koperski (Maciej Mas), Szymon Krocz.

Świt Szczecin: (skład wyjściowy) 12. Adrian Sandach – 23. Szymon Nowicki, 3. Rafał Remisz, 21. Krzysztof Janiszewski, 6. Jonatan Straus, 19. Dawid Kisły – 33. Dawid Kort, 15. Kacper Wojdak, 17. Bartłomiej Kasprzak – 22. Aron Stasiak, 13. Szymon Kapelusz.

Dwugłos trenerski po meczu Olimpii ze Świtem

Po zakończeniu meczu odbyła się tradycyjna konferencja prasowa z udziałem szkoleniowców obu ekip.

Mówi Grzegorz Niciński, trener Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Tomasz Kafarski, trener Świtu Szczecin. Posłuchaj:

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 19 października na wyjeździe ze Skrą Częstochowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]