torebki złodziej

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Na służbie

Okradał torebki na cmentarzu. Wpadł w ręce policjantów z Grudziądza

2023-12-27 10:20

Okradał torebki na grudziądzkim cmentarzu. 50-letni mężczyzna wpadł w ręce policjantów. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu w ostatnim okresie odnotowali dwie kradzieże, do których doszło na miejscowym cmentarzu komunalnym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca działał według wcześniej ustalonego planu.

Przychodził na cmentarz, obserwował samotne starsze kobiety, a następnie niepostrzeżenie kradł przedmioty z ich torebek. Jego łupem najczęściej padały portfele z dokumentami i telefony komórkowe - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Tuż przed świętami kryminalni z Grudziądza otrzymali zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który przemieszczał się cmentarnymi alejkami. Od razu udali się we wskazane miejsce.

Po pewnym czasie na ulicy przyległej do cmentarza zauważyli mężczyznę, którego kojarzyli z poprzednich przestępstw. Kilka lat wcześniej dokonywał podobnych kradzieży na cmentarzu. Po zatrzymaniu przyznał się do kradzieży sprzed kilku dni. Wskazał policjantom miejsce gdzie porzucił część skradzionych przedmiotów - dodaje policjant.

O złodzieju torebek mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Świąteczna iluminacja na Wieży Trynitarskiej w Lublinie