autobus

i

Autor: Damian Pieczonka Odwołano siedem dodatkowych linii autobusowych na grudziądzkie cmentarze

Odwołano dodatkowe autobusy na cmentarze w Grudziądzu. Nie będzie też zmian w organizacji ruchu

2020-10-30 16:01

Nie będzie dodatkowych autobusów w okresie Wszystkich Świętych. W Grudziądzu odwołano planowane uruchomienie autobusów na liniach oznaczonych literą C oraz numerem w zależności od trasy. Decyzją Rządu, cmentarze w dniach 31 października -2 listopada zostaną zamknięte. Wystosowano apel o pozostanie w domach. Nie będzie też zapowiadanych zmian w ruchu przy grudziądzkich nekropoliach.

Protest kobiet w Grudziądzu

Autobusy linii C zostały zawieszone. Siedem różnych tras zaplanowano w Grudziądzu, by dowozić mieszkańców do największych nekropolii. Wszystkie trzeba było odwołać. Decyzją Rządu, w okresie Wszystkich Świętych cmentarze będą zamknięte. Powodem jest narastająca liczba zachorowań na COVID-19. Dla ochrony zdrowia i przerwania emisji koronawirusa między ludźmi, od 31 października do 2 listopada będzie obowiązywać zakaz odwiedzania cmentarzy. Chodzi o to, by uniknąć tłumów w okresie szalejącej pandemii.

Zobacz też: Blisko sto zachorowań dziennie na COVID-19 w Grudziądzu. Kolejny duży przyrost zakażeń. Padł nowy rekord!

W Grudziądzu zapowiadano zmiany w ruchu

28 października z ruchu drogowego wyłączona została ul. Cmentarna, poza pojazdami dowożącymi osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej – wjazd możliwy wyłącznie od ulicy Żwirki. Ta zmiana w organizacji ruchu zostaje utrzymana. Pozostałe planowane zmiany w organizacji ruchu w obrębie nekropolii nie zostaną wprowadzone. 

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: