planetarium grudziądz

i

Autor: PiOA Grudziądz Wykład online transmitowany będzie z wirtualnego studia PiOA

O znakach zodiaku w Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu. Czy wierzysz w horoskopy? [AUDIO]

2020-10-28 23:04

"Gwiezdna astrologia, czyli nauka a znaki zodiaku " -wykład na ten temat zaprezentowany zostanie w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu. Prelekcja odbędzie się online i zaciekawić powinna tych, którzy chcieliby poznać przyszłość. Sprawdziliśmy także, czy grudziądzanie wierzą w horoskopy? Posłuchaj, co nam odpowiedzieli.

Protest kobiet w Grudziądzu

Astronomia jest uważana za jedną z najstarszych nauk w historii. Przez kilka tysiącleci była ściśle i nierozerwalnie związana z astrologią. Podczas wykładu pokrótce omówiona zostanie historia rozwoju wczesnych poglądów na budowę świata, które doprowadziły do uformowania się starożytnej astrologii. Rozważania te staną się punktem wyjścia do omówienia historii powstania znaków zodiaku i spojrzenia naukowego na powyższy aspekt. Podczas wykładu będzie można spróbować także odpowiedzieć na pytanie – co sprawia, że tak wiele osób w XXI wieku wciąż wierzy w horoskopy?

Zobacz też: Szpital w Grudziądzu zyskał czas na oddłużenie. Ma dodatkowy rok na przekształcenie w spółkę

A czy grudziądzanie wierzą w horoskopy?

Zainspirowani tematem prelekcji postanowiliśmy przepytać mieszkańców Grudziądza, czy czytają horoskopy, wierzą w nie, jakich informacji szukają i co najważniejsze, czy wróżby spełniają się? Posłuchajcie, co nam odpowiedzieli.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Sonda, czy grudziądzanie wierzą w horoskopy?

Wykład zaplanowano na czwartek 29 października. Początek o godzinie 18. Transmisję znajdziecie na Facebooku w następujących kanałach:

  • Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ),
  • Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne - Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ).