straz szkola

i

Autor: Łukasz Piekarski W szkolnej auli III LO podpisano umowę o współpracy z lokalną komendą PSP

Edukacja

Nowy kierunek kształcenia w III LO w Grudziądzu. Będzie miejsce dla strażaków!

2023-05-23 11:26

Rok temu analityka, a w tym pożarnictwo. W III LO w Grudziądzu powstaje klasa dla przyszłych strażaków. Władze szkoły podpisały umowę o współpracy z lokalną komendą.

Dokument potwierdzający współpracę podpisali miejski komendant straży pożarnej, Robert Gutowski oraz dyrektor III LO w Grudziądzu, Łukasz Piasecki.

To jest początek zarówno czegoś nowego, jak i starego. Z tego względu, że my jesteśmy znani z prowadzenia klas mundurowych. Teraz rozpoczynamy już taką oficjalną współpracę z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu - mówi Łukasz Piasecki, dyrektor III LO.

Nowa klasa ruszy od 1 września. Zajęcia częściowo prowadzone będą w szkole oraz na terenie grudziądzkich jednostek.

My zapewniamy naszą bazę sprzętową, bazę lokalową, tereny do ćwiczeń, no i oczywiście naszą wiedzę i doświadczenie. Zauważyliśmy wzrost zainteresowania młodzieżowymi drużynami pożarniczymi. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić tej młodzieży kontakt z nami - mówi Robert Gutowski, szef grudziądzkich strażaków.

Raz w tygodniu będą odbywały się zajęcia u nas w szkole pod okiem doświadczonego strażaka. Dodatkowo cyklicznie, raz na półtora miesiąca będziemy chodzili do jednostek strażackich na taki cały cykl zajęć, które potrwają kilka godzin - dodaje dyrektor Piasecki.

Zajęcia w murach szkoły z przyszłymi uczniami klasy mundurowej o profilu strażackim poprowadzi strażak emeryt, Marcin Łazicki

Celem jest przedstawienie zawodu strażaka, sprzętu, munduru, czy chociażby toku służby. Chcemy zachęcić ich do pracy w straży pożarnej. Nie ważne czy to będzie ochotnicza, czy państwowa jednostka - opowiada wspomniany Marcin Łazicki.

Obecnie trwa nabór do klasy o profilu strażackim.

Zainteresowanie jest bardzo duże. Liczymy, że uda się wypełnić cały oddział klasowy - kończy dyrektor III LO w Grudziądzu.

Nowa klasa mundurowa wystartuje już od początku przyszłego roku szkolnego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl