Ruchy kadrowe w Olimpii

i

Autor: Radio ESKA Nowi piłkarze Olimpii to kolejni gracze młodego pokolenia

Nowi piłkarze w Olimpii Grudziądz! Dominik Frelek zagra w Ekstraklasie

2020-08-19 22:59

Dwaj nowi piłkarze dołączyli do grudziądzkiego zespołu. To Oskar Kalenik i Michał Graczyk. Na szczególną uwagę zasługuje ten drugi. To wychowanek Pogoni Szczecin.

21-letni Michał Graczyk w szczecińskiej Pogoni przeszedł przez wszystkie grupy wiekowe. W ubiegłym sezonie był ważnym ogniwem drugiej drużyny, w której zaliczył 18 występów. Jego nominalną pozycją jest defensywny pomocnik.

Dwa lata młodszy Oskar Kalenik również większość swojej juniorskiej kariery spędził w barwach "Portowców'. Zakończone przez pandemię koronawirusa rozgrywki spędził w III lidze - podobnie jak Michał - w drugim zespole Pogoni. Rozegrał 16 meczy, w których zdołał 2 razy pokonać bramkarza rywali. Jego nominalną pozycją jest ofensywna pomoc lub gra na skrzydle.

Wiadomo, że w barwach Olimpii nie wystąpi już Dominik Frelek. 18-letni zawodnik podpisał kontrakt z beniaminkiem Ekstraklasy, Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Wcześniej spekulowano, że młody Frelek trafi ostatecznie do Jagiellonii Białystok, która zastanawiała się nad odkupieniem swojego byłego gracza. Ostatecznie wychowanek Stali Grudziądz trafił do "Górali".