Nowa twarze w Olimpii

i

Autor: Radio ESKA Władze Olimpii Grudziądz rozpoczęły budowanie składu na nowy sezon

Nowi piłkarze dołączyli do Olimpii Grudziądz

2020-08-11 23:39

Dwie nowe twarze dołączyły do kadry trenera Pawła Crettiego. To Omid Popalzay oraz Adrian Kwiatkowski. Na szczególną uwagę zasługuje ten pierwszy, gdyż do grudziądzkiego klubu trafił z polecenia byłego strzelca Olimpii, Omrana Haydarego.

Występujący na pozycji ofensywnego pomocnika, Omid Popalzay jest 24-krotnym reprezentantem Afganistanu. Dla kadry narodowej strzelił 3 bramki.

Wcześniej występował w takich klubach jak: KVD Winkel Sp., Adelaide Comets w Australii, Lienden, Achilles ’29, czy też holenderskie NEC Nijmengen U19. 24-latek posiada również holenderskie obywatelstwo, co sprawia, że nie będzie blokował miejsca dla zawodników spoza Unii Europejskiej.


Piłkarze grudziądzkiego klubu został także 22-letni napastnik, Adrian Kwiatkowski. W poprzednim sezonie w barwach Bytovii Bytów występował na drugoligowych boiskach. W barwach swojej ostatniej drużyny zagrał 33 spotkania, w których strzelił 3 bramki oraz zanotował 3 asysty.

Wcześniej był zawodnikiem Błękitnych Stargard, Gwardii Koszalin i Bałtyku Koszalin.

Pod koniec ubiegłego tygodnia działacze Olimpii poinformowali również o zakontraktowaniu na przyszły sezon Cypriana Maciejewskiego, dla którego jest to powrót do Grudziądza, po kilku lat rozłąki.

W odwrotnym kierunku z kolei powędruje Dominik Frelek. Młody pomocnik, który ma za sobą bardzo dobry sezon na boiskach Fortuna 1 Liga już niebawem zostanie zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przypominamy, że "Górale" są jedną z trzech drużyn, które wywalczyły awans na boiska Lotto Ekstraklasy.