czas grudziadz zaczal dzialalnosci

i

Autor: Łukasz Piekarski Stowarzyszenie Czas Grudziądza właśnie rozpoczęło swoją działalność

Nowe stowarzyszenie "Czas Grudziądza" zaczyna działalność. Na początek rozliczą prezydenta i radnych

2021-11-27 14:58

W naszym mieście powstał nowy ruch samorządowy. To stowarzyszenie "Czas Grudziądza", które zapowiada aktywne działanie na rzecz mieszkańców. W pierwszej kolejności rozliczeni zostaną prezydent i radni.

Na grudziądzkiej scenie politycznej pojawiło się nowe stowarzyszeni. To Czas Grudziądza, który skupia grupę mieszkańców oczekujących zmian w mieście.

Chcemy pobudzić lokalną społeczność, aktywizować mieszkańców i zachęcać do działania. Chcemy współpracować z grudziądzanami i słuchać ich głosu - zapewnia Arkadiusz Goszka, przewodniczący stowarzyszenia Czas Grudziądza.

ZOBACZ TEŻ - Mniejsze opłaty czy więcej inwestycji? Mieszkańcy mogą zabrać głos w sprawie obniżki za śmieci

Na początek bez lidera

Nowy ruch póki co będzie skupiał się na bieżącym działaniu. Członkowie stowarzyszenia na razie nie myślą o wyborach samorządowych (te za dwa lata). Nie ma także wykreowanego lidera, który będzie twarzą projektu.

Wiele było takich przypadków, że ktoś chciał być liderem na samym początku i tego biegu nie wytrzymywał, więc my nie jesteśmy nastawieni na stawianie w tej chwili na konkretną osobę - dodaje radny Goszka.

Na konferencji prasowej prócz przewodniczącego Arkadiusza Goszki obecni byli także pozostali członkowie zarządu: Jolanta Padzik i Julia Piotrowicz. Przy rejestracji stowarzyszenia pojawił się także skład komisji rewizyjnej. Znaleźli się w niej: Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, Szymon Ronowski i Andrzej Świebodziński. Kolejni członkowie ruchu przedstawiani mają być podczas następnych spotkań z dziennikarzami.

Plany na najbliższy czas

Na początek swojej działalności stowarzyszenie "Czas Grudziądza" skupi się przede wszystkim na rozliczaniu władzy z jej dotychczasowej działalności.

Dokonamy oceny budżetu miasta na rok 2022. Pokażemy ile warte były obietnice w Pakiecie Glamowskiego. Będzie się przyglądali podwyżkom, które serwują nam władze miasta i na czyje pensje są przeznaczane - wylicza Julia Piotrowicz.

Członkowie nowego ruchu mają również spore wątpliwości co do działania grudziądzkich radnych.

Zamykamy basen na Kalinkowej, ogłaszamy sukces i otwieramy basen. Podnosimy opłaty za śmieci, ogłaszamy sukces i robimy obniżki. Podnosimy opłaty w Strefach Parkowania, ogłaszamy sukces i obniżamy te opłaty - dodaje Jolanta Padzik.

Sonda
Jak oceniacie 3 lata kadencji prezydenta Macieja Glamowskiego w Grudziądzu?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Poradnik Zdrowie: zaburzenia lękowe