respiratory grudziadz

i

Autor: Nadesłane 13 respiratorów trafiło do grudziądzkiej lecznicy

Nowe respiratory dla grudziądzkiego szpitala. Co jeszcze dostał "Biegański"? [AUDIO]

2020-10-12 13:36

145 respiratorów trafiło do szpitali w całym województwie. To efekt marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Sprzęt trafił także do grudziądzkiej lecznicy.

Sprzęt dla całego województwa kosztował blisko 130 mln złotych. W ramach segmentu pomocowego zakupiony został także dodatkowe urządzenia medyczne.

Tak jak się spodziewaliśmy, jesień i zniesienie części obostrzeń spowodowały wzrost liczby zakażeń i zachorowań na Covid-19. Sfinansowane przez samorząd województwa respiratory kupują lub już kupiły zarówno duże szpitale specjalistyczne, w tym Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, jak i placówki powiatowe. Z satysfakcją przyjmujemy powrót do zasady szpitali jednoimiennych w rządowej strategii walki z epidemią – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Kolejny rekord zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem

Do grudziądzkiego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego - który poprzednio funkcjonował jako jednoimienny szpital zakaźny dla chorych z Covid-19, a obecnie przyjmie rolę głównego wojewódzkiego szpitala covidowego (koordynującego) – trafia 13 respiratorów. 49 takich maszyn kupuje Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Szpital Uniwersytecki im. Biziela w Bydgoszczy 11,bydgoski Szpital Miejski i Szpital Popiełuszki we Włocławku po 10.

Mówi Beata Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego. Posłuchaj:

Wart 910 milionów złotych pakiet antykryzysowy, czyli samorządowy wojewódzki program przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
karetki Grudziądz

i

Autor: Nadesłane Do szpitala w Grudziądzu trafiły także nowe karetki