drzewa w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Drzewa pojawiły się na betonowym dotąd Rybnym Rynku w Grudziądzu

Nowe nasadzenia roślin w Grudziądzu. Więcej zieleni przed zimą ale efekt na wiosnę [AUDIO]

2020-12-17 8:56

Jeszcze przed zimą przybyło zieleni i drzew. W ostatnim czasie posadzono drzewa w dwunastu lokalizacjach. Łącznie około 750 sztuk roślin pojawiło się w centrum Grudziądza. Efektów spodziewać się możemy już za kilka miesięcy. Wiosną miasto będzie wyglądać kwitnąco ale już teraz nie sposób nie zauważyć zmian.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

Więcej drzew w Grudziądzu

Na przełomie listopada i grudnia zasadzono prawie 750 roślin w całym mieście. Drzewa pojawiły się między innymi w Parku Miejskim, na Górze Zamkowej i przy ulicy Wybickiego. Jeszcze przed zimą zrobiło się zielono, choć kwitnąco i efektownie będzie dopiero za kilka miesięcy czyli wiosną. Już teraz nie sposób nie zauważyć zmian. Dosadzono drzew w sumie aż w dwunastu lokalizacjach miasta.

Zobacz też: Autobusy z Gminy Grudziądz wjadą do Grudziądza ale nie do centrum. Znamy listę przystanków

Sosny, dęby, klony, lipy ozdobią miasto

W ramach nasadzeń 60 nowych drzew – sosen pospolitych i dębów szypułkowych – pojawiło się w Parku Miejskim. Na Górze Zamkowej znaleziono miejsce dla dziesięciu klonów pospolitych i siedmiu lip drobnolistnych. Natomiast na ulicy Wybickiego posadzono dziesięć grusz drobnoowocowych „Chanticleer”. Poza tym nasadzeń dokonano na ulicach:

  • Legionów,
  • Piłsudskiego,
  • Sienkiewicza,
  • Mickiewicza,
  • Rapackiego,
  • Królewskiej
  • na Rybnym Rynku
  • przy Drodze Pomorskiej.

Te miejsca wzbogacono o m.in. czereśnię ptasią „Plena” oraz o grab pospolity „Frans Fontaine”.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Na ulicach Legionów i Piłsudskiego uzupełniono istniejące już szpalery. Zależy nam też na tym, aby jak najwięcej drzew pojawiło się na terenie Starego Miasta. Stąd też Rybny Rynek i Wybickiego – gdzie historycznie drzewa były – mówi prezydent Maciej Glamowski.

drzewa w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Gęściej zrobiło się po nasadzeniach drzew na Górze Zamkowej w Grudziądzu

Największą ilość nasadzeń dokonano na wyremontowanym odcinku ulicy Dąbrowskiego, bo aż 551 sztuk. Posadzono tam Igrę Dammera „Major”, Tawulec pogięty „Crispa”, Miskant chiński oraz klon czerwony „Scanlon”.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Natalia Granica o nowych nasadzeniach w Grudziądzu