mieszkanie wislana

i

Autor: Nadesłane Mieszkanie na Wiślanej ma około 200 metrów kwadratowych

Nowe mieszkanie dla CPRiPR w Grudziądzu. Zamieszkała w nim dziesiątka dzieci [AUDIO]

2021-01-12 14:33

10 wychowanków Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego ma nowy dom. Wraz z początkiem nowego roku trzy rodzeństwa zamieszkały w mieszkaniu przy ulicy Wiślanej.

W lokalu liczącym blisko 200 metrów kwadratowych jest pięć pokoi, łazienki, kuchnia i część wspólna. Dzieciom sprzyja także otoczenia poza domem.

Za oknem mamy kapitalny widok na zieleń i rzekę Wisłę. Świetny trakt do spacerów, podwórko. Jesteśmy usytuowani blisko kilku szkół, w tym jednej z oddziałami integracyjnymi. W okolicy jest także basen - mówi Elżbieta Raczkowska, dyrektor Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. 

Dzieci wraz z wychowawcami przy okazji otwarcia każdego domu mają specjalną, powitalną niespodziankę dla sąsiadów. Tym razem, ze względu na pandemię trzeba było odłożyć ją w czasie.

Zawsze, gdy otwieramy nowy dom idziemy do naszych sąsiadów z ciasteczkami. Tym razem ze względu na pandemię nie było to możliwe - dodaje Paulina Zastawna, wychowawca z placówki na ul. Wiślanej.

ZOBACZ TEŻ - SP16 organizuje konkurs fotograficzny dla swoich uczniów

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Centrum na zagospodarowanie pomieszczeń otrzymało środki od władz województwa. Sporą cegiełkę dołożyły także osoby prywatne.

Dostaliśmy spersonalizowaną komodę, suszarkę, sporo pomogli nam także radni. Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów od osób, którym los dzieci nie jest obojętny. Za wszystko serdecznie dziękujemy - dodaje szefowa Centrum.

Nowe mieszkanie dla Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Posłuchaj:

Specjalny pokój dla jedenastego wychowanka

Docelowo w mieszkaniu przy ul. Wiślanej zamieszkać ma 11 osób. Obecnie jest ich 10. Ostatni lokator dołączyć ma wkrótce, ale na nieco innych zasadach.

Chcemy, aby to była osoba, która jest w przededniu dorosłości i usamodzielnienia. Mamy przygotowany pokój, taki trochę z boku. Z dala od dzieci - mówi Raczkowska.

Miasto za zakup nowego mieszkania dla grudziądzkiego Centrum zapłaciło blisko milion złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Super Raport 12.01 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15 oraz prof. Andrzej Matyja - lekarz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej)