plaża Tarpno

i

Autor: Damian Pieczonka Dzika plaża nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu zamieni się w kąpielisko z prawdziwego zdarzenia

Nowa plaża nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu coraz bliżej. W ratuszu otwarto koperty z ofertami [ZDJĘCIA]

2020-05-19 14:24

Zamiast dzikiej plaży będzie kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Najdalej za rok grudziądzanie będą mogli korzystać z nowej bazy nad Tarpiną. Wiemy jak będzie wyglądać to miejsce. Skorzystać mają rowerzyści. Do ratusza wpłynęło 9 ofert. Część z nich mieści się w zaplanowanym budżecie. Ile miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję?

Plażowiczów na kąpielisku w Tarpnie czeka wielka metamorfoza. Powstanie pomost i plac zabaw dla dzieci. Będzie hangar na sprzęt, ogólnodostępne toalety i pomieszczenie na działalność gastronomiczną. Zakupiony zostanie sprzęt wodny oraz nowy piasek. Projekt zakłada także powstanie ścieżki pieszo-rowerowej. Wszystko to ma zmieścić się w budżecie. Samorząd przeznaczył na inwestycję 3 160 720,00 zł. 9 firm jest zainteresowanych wykonaniem zadania. Najtańszą złożyła firma Livoro Group Sp. z o.o. z Grudziądza na 2 875 000,00 zł. Najdroższa wyceniona została dwa razy drożej, bo na około sześć milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że miasto będzie w stanie rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę, który będzie miał rok na zrealizowanie zadania. Termin oddania nowej plaży do użytku to 31 maja 2021 roku.

Zakupione zostaną nowe ławki i kosze na śmieci. Dofinansowanie pozwoli także na zakup sprzętu rekreacyjnego, czyli kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowej dla ratowników. Przywieziony zostanie nowy piasek. W tej części plaży znajdzie się przestrzeń rekreacyjna z miejscem do gier zespołowych. Projekt zakłada także powstanie odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej plażę ze skrzyżowaniem ulicy Lipowej i Jaśminowej. 1,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:

Aktualnie nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu w sezonie letnim funkcjonuje strzeżone kąpielisko, częściowo piaszczyste, a częściowo pokryte trawą. Linia brzegowa plaży wynosi 50 m, zaś powierzchnia 2000 m2. Plaża posiada odpowiednio wydzieloną strefą dla dzieci oraz dorosłych. Do dyspozycji plażowiczów jest toaleta. Bezpieczeństwo nadzoruje obsługa ratownicza. Kąpielisko strzeżone czynne jest od początku wakacji do końca sierpnia w godzinie 10:00 - 19:00.

Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 141! #2xGoraca20 - lista hitów ESKI 17.05.2020