sujecki grudziadz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Wcześniej młody golkiper występował w barwach trzecioligowych rezerw Pogoni Szczecin

Nikodem Sujecki: W dzieciństwie podglądałem Łukasza Sapelę [WYWIAD AUDIO]

2020-10-20 15:13

Do grudziądzkiej Olimpii trafił w trakcie obecnego sezonu. Niemalże z marszu wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce "Biało-zielonych", a ma zaledwie 17 lat. Nikodem Sujecki w ostatnim meczu z Pogonią Siedlce był jednym z bohaterów i to między innymi dzięki jego paradom, Olimpia przywiozła do Grudziądza komplet punktów.

Policja w Grudziądzu poszukuje złodzieja perfum

Nikodem Sujecki do grudziądzkiej Olimpii trafił na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin. W seniorskim składzie "Portowców" 17-letni golkiper nie zdołał jednak zadebiutować. W ubiegłym sezonie występował przede wszystkim w trzecioligowych rezerwach szczecińskiego klubu.

Nie miałem specjalnych problemów z aklimatyzacją. W drużynie byli już Oskar Kalenik i Michał Graczyk, z którymi znam się z czasów gry w rezerwach Pogoni Szczecin. Tam też była okazja do współpracy z obecnym szkoleniowcem Olimpii, Pawłem Crettim - mówi Nikodem Sujecki, bramkarz grudziądzkiego zespołu.

ZOBACZ TEŻ - Wyjazdowa wygrana Olimpii Grudziądz. Biało-zieloni przesunęli się w górę

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Nikodem Sujecki o miejsce w wyjściowej jedenastce "Biało-zielonych" rywalizuje z o wiele starszym i bardziej doświadczonym Łukaszem Sapelą oraz wychowankiem klubu, Łukaszem Wiśniewskim. Ten pierwszy bronił dostępu do bramki Olimpii w ubiegłym sezonie, gdy ta rywalizowała jeszcze na pierwszoligowych boiskach.

Podobnie jak Łukasz Sapela pochodzę z województwa Łódzkiego. W dzieciństwie podglądałem jego grę. Na podwórku każdy z nas wiedział kim jest Łukasz Sapela - dodaje nasz rozmówca.

Wywiad z bramkarzem Olimpii Grudziądz, Nikodemem Sujeckim. Posłuchaj: