policja grudziadz dworzec

i

Autor: KMP Grudziądz Policjanci do pomocy wezwali także mundurowych ze Świecia i Sopotu

Nietypowa interwencja grudziądzkich policjantów. Pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie na dworcu

2021-09-28 12:44

To była nietypowa interwencja policjantów z Grudziądza. Pomocy potrzebował niepełnosprawny podróżny, który miał ogromny problem z dostaniem się z grudziądzkiego dworca do domu w Sopocie.

O zdezorientowanym mężczyźnie policjantów poinformowali pracownicy dworca. Jak się okazało miał on problemy z nabyciem biletu na pociąg do Sopotu, gdzie na co dzień mieszka.

Na grudziądzki dworzec kolejowy został wysłany patrol prewencji. Okazało się, że mężczyzna, który na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, miał problem z kupnem biletu. Kasjerka nie mogła się z nim porozumieć, gdyż ten bardzo słabo słyszał. Dodatkowo odmówiła mu sprzedaży biletu tłumacząc, że nie ma z nim opiekuna, a on na pewno nie będzie w stanie przesiąść się na drugi pociąg w Laskowicach Pomorskich, ponieważ będzie miał na to tylko 5 minut - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Ukradł kosmetyki za ponad 1000 zł i teraz szuka go policja [WIZERUNEK]

Sytuacja - jak się okazało - powtórzyła się już drugi raz, a podróżny napotkał takie same problemy dzień wcześniej.

Wspólna akcja trzech komend

Skierowani na miejsce mundurowi kupili mężczyźnie bilet do Sopotu, a także pomogli dostać się do pociągu.

Dyżurny grudziądzkiej komendy natomiast, asp. sztab. Adrian Skowroński, skontaktował się z funkcjonariuszami ze Świecia. Ci pomogli w przesiadce na stacji kolejowej w Laskowicach Pomorskich. Mężczyzna mógł również liczyć na policjantów z Sopotu - dodaje policjant.

Powiadomieni przez dyżurnego grudziądzkiej komendy mundurowi z Trójmiasta pomogli mu opuścić pociąg na stacji docelowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 28.09, godz.10