policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka

Nietrzeźwy, po narkotykach i bez prawa jazdy spowodował kolizję w Grudziądzu. Usłyszał zarzuty

2021-01-25 12:35

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję drogową po spożyciu alkoholu i narkotyków. Jak się okazało nie posiadał również prawa jazdy, a w posiadanie pojazdu którym jechał wszedł nielegalnie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

ESKA XD #014

W sobotę, 23 stycznia policjanci zostali zaalarmowani, że na parkingu jednego z marketów kierujący fiatem ducato spowodował kolizję drogową. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali kierującego fiatem oraz uszkodzony drugi pojazd. W toku prowadzonych czynności ustalili, że sprawca kolizji 26-latek zauważył, że w zaparkowanym fiacie na siedzeniu leżą kluczyki. Drzwi od pojazdu nie były zamknięte na kluczyk, więc postanowił się tym pojazdem przejechać. Niestety jego jazda była bardzo krótka, gdyż na tym samym parkingu najechał na inny zaparkowany pojazd.

Zobacz też: Protest w obronie Szkoły Podstawowej 13 w Grudziądzu. Rodzice nie zgadzają się z planami [AUDIO]

Kierujący na potrójnym gazie

Policjanci przebadali 26-latka na zawartość alkoholu. Policyjne urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto tester na narkotyki wskazał, że mężczyzna jest po zażyciu amfetaminy. W policyjnych systemach mundurowi ustalili również, że sprawca kolizji nie posiada prawa jazdy.

Mężczyznę przewieziono do policyjnej jednostki, a następnie zamknięto w policyjnym areszcie. Śledczy podejrzanemu przedstawili zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości oraz środka działającego podobnie do alkoholu. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione przestępstwa26-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl