lodowisko grudziadz

i

Autor: Radio Eska Lodowisko w Grudziądzu otwiera się zgodnie z planem

Niektóre samorządy rezygnują z lodowiska. Jak będzie w Grudziądzu?

2022-10-21 13:38

W Grudziądzu można naostrzyć łyżwy. Za kilka tygodni zostanie otworzone lodowisko w Parku Miejskim. Stanie się tak, pomimo znaczących podwyżek energii czy ogrzewania.

Pszczyna, Nysa, Sosnowiec czy Szczytno. W tych miastach lodowiska zimą nie będzie. Chodzi o rosnące opłaty za energię elektryczną i ciepło. W związku z tym, sprawdziliśmy jak do corocznego wykładania tafli w Parku Miejskim podchodzą władze Grudziądza.

My przygotowujemy się do uruchomienia lodowiska, tak jak w ubiegłych latach. Chcemy ruszyć z nim w okolicach 6 grudnia. Rachunki na pewno będą wyższe. Chodzi oczywiście o wzrost kosztów energii elektrycznej i ciepła. Energie to jeden z największych kosztów przy funkcjonowaniu lodowiska. Wyższe rachunki płacimy już jednak od kilku miesięcy i mamy na nie zarezerwowane środki w naszym budżecie - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Sporą przeszkodą dla lodowiska może być za to ciepła zima. Wówczas rachunki mogą być jeszcze wyższe.

Im niższa temperatura na zewnątrz, tym mniej potrzeba energii do zmrożenia tafli lodowiska. Z tego punktu widzenia wolelibyśmy, żeby była mroźniejsza zima - dodaje szefowa ośrodka.

Podwyżki dotkną również lodowiska?

Czy na lodowisku w Grudziądz również wzrosną ceny biletów. Według MORiW-u - istnieje takie prawdopodobieństwo. I tutaj ponownie chodzi o zwiększone koszty utrzymania i opłat.

Koszty wzrosły nam o 350 procent w porównaniu do zeszłego roku. Oczywiście bilety o tyle nie wzrosną, bo musiałyby wówczas kosztować ok 18 złotych ulgowy. Myślę, że to będą jakieś drobne korekty, które urealnią nasze koszty - informuje Piwowarska.

Szczegółowy cennik korzystania z lodowiska poznamy w listopadzie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Andrzej Kensbok Złoty Laur