weekend powiat grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz Ponad 20 zdarzeń drogowych na powiatowych drogach odnotowali policjanci z Grudziądza

Niebezpieczny weekend na drogach w Powiecie Grudziądzkim

2021-11-29 15:03

Tylko podczas minionego weekendu na drogach w Powiecie Grudziądzkim policjanci odnotowali ponad dwadzieścia zdarzeń drogowych. Powodem większości z nich było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Szczególnie groźne były dwa zdarzenia, który miały miejsce w sobotę. Pierwsze z nich odnotowano w Kłódce na krajowej szesnastce, drugie na ulicy Hallera w Grudziądzu.

O pierwszym mundurowi zostali powiadomieni po godzinie 15.00. Policjanci, którzy prowadzili czynności na miejscu ustalili, że 20-letni kierujący volkswagenem golfem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

Kierowca zjechał na lewe pobocze drogi, a następnie dachował. Pojazdem podróżowały trzy osoby, dwie z nich trafiły do szpitala - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Na sprawcę zdarzenia funkcjonariusze nałożyli mandat i punkty karne.

ZOBACZ TEŻ - Schody do Muzeum Handlu WIślanego "Flis" w Grudziądzu. Ostra krytyka internautów [FOTO, SONDA]

Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 16.00 na ulicy Hallera w Grudziądzu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-letnia kierująca volkswagenem golfem, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze.

Kobieta straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na pas zieleni rozdzielający jezdnie uderzając w znak drogowy, a następnie w latarnię oświetlenia ulicznego - dodaje policjant.

Policjanci zatrzymali 19-latce prawo jazdy, które posiadała zaledwie od półtora miesiąca. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O jej dalszy losie zdecyduje teraz sąd.

Apelujemy o uważaną jazdę, szczególnie podczas tak niekorzystnych warunków jakie w ostatnim czasie panują na drogach - kończy Szablewski.

Sonda
Czy podobają ci się schody do Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Potrącił ją na pasach. Potworny wypadek w Tomaszowie Lubelskim