sp bez likwidacji

i

Autor: Łukasz Piekarski Prezydent w swoim oświadczeniu poinformował, że jego pracownicy nie będą podejmowali dalszych działań w sprawie likwidacji SP 13

Nie będzie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13! Miasto wydało oświadczenie

2021-02-01 14:30

- Podjąłem decyzję, aby moi pracownicy nie podejmowali żadnych dalszych działań nad projektem uchwały o zamiarze likwidacji SP13 - czytamy w nadesłanym oświadczeniu prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego. W ostatnim czasie w opinii publicznej zawrzało nad tematem planowanej likwidacji wspomnianej placówki. Swój sprzeciw wyrazili parlamentarzyści oraz radni KO i PiS.

W ubiegłym tygodniu niemalże codziennie pojawiały się informacje o kolejnych sprzeciwach w sprawie planowanej przez miasto likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13. Najpierw interweniowała posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus. Później poseł Tomasz Szymański, radni Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej rozgorzała dyskusja o możliwości likwidacji SP13. Ze względu na moje zmagania z chorobą wywołaną przez covid, nie mogłem w tej wymianie zdań aktywnie uczestniczyć. Doskonale rozumiem racjonalne argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem, zdaję sobie jednak sprawę, że są sytuacje, w których – oprócz kierowania się merytorycznymi pobudkami – trzeba uszanować również emocje - pisze prezydent w swoim oświadczeniu.

Dlaczego miasto chciało zlikwidować szkołę? Zmniejszająca się z roku na rok liczba uczniów. Obecnie uczęszcza do niej 57 uczniów. W ubiegłym roku nie było naboru do klas pierwszych.

Casus SP13 jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji nad tym, co możemy i co powinniśmy zrobić, aby grudziądzka edukacja była dostosowana do aktualnych potrzeb, aby zapewniała odpowiednie standardy nauczania dla dzieci i młodzieży, a nauczycielom dawała komfortowe warunki pracy - czytamy dalej w oświadczeniu prezydenta Grudziądza.

ZOBACZ TEŻ - Miasto chce zlikwidować Szkołę Podstawową nr 13. Znamy powody tej decyzji! [AUDIO]

Ostatecznie prezydent Maciej Glamowski poinformował w swoim oświadczeniu, że podjął decyzję aby pracownicy nie podejmowali żadnych dalszych działań nad projektem uchwały o zamiarze likwidacji SP13.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zobacz kąpiel Wesołych Morsów Z Jezioraka w ramach WOŚP w Iławie