contrapunkt

i

Autor: CKT Grudziądz Zespół Contrapunkt wystąpi na Górze Zamkowej w Grudziądzu

Nastrojowa Góra Zamkowa w Grudziądzu. Nieme kino, koncert oraz wykład w niezwykłym zakątku miasta

2020-08-11 13:40

Kino nieme z muzyką na żywo, a do tego koncert oraz multimedialny wykład zaplanowano w Grudziądzu. W ramach projektu “Nastrojowa Góra Zamkowa” przewidziano ciekawe wydarzenie tego lata. Obejrzeć będzie można film z 1924 roku.

To będzie niecodzienne wydarzenie w starym stylu. Zobaczymy jak ożywa nieme kino z muzyką graną na żywo. Filmowo zobaczyć będzie można historię z 1924 roku w reżyserii Buster'a Keaton'a – będzie to "Sherlock Jr.". Pokazowi towarzyszyć będzie autorska muzyka w wykonaniu multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomali. W programie wieczoru także krótki koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt. Chórzyści specjalnie na tę okazję przygotowali kilka piosenek, które kojarzą się z najlepszymi filmami. Tego wieczoru dla widzów przewidziano także dawkę ciekawej wiedzy o historii i współczesności kina. Multimedialną prezentację pt. „Miłość do Gwiazd Kina” poprowadzi Jarosław Jarry Jaworski, twórca projektu „5xMiłośc”, wieloletni współpracownik toruńskiego festiwalu Tofifest.

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Zespół rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy muzycy OLS zmaterializowali swoje liczne pomysły na papierze nutowym. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty, potańcówki oraz wykonywanie muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

Buster Keaton - "Sherlock Jr "

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

Zlot Samochodów Amerykańskich i Zabytkowych w Grudziądzu