Jezioro Tarpno w Grudziądzu

i

Autor: Mariusz Nasieniewski, Urząd Miejski w Grudziądzu W przyszłym sezonie letnim, plażowicze w Grudziądzu będą mieli nowe miejsce wypoczynku

Na kąpielisku nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu na razie nie odpoczniemy. Ruszają prace inwestycyjne, które poprawią komfort plażowania

2020-07-21 8:36

Zupełnie nowe oblicze zyska plaża w Tarpnie. Atrakcyjna infrastruktura kąpieliska będzie gotowa przed kolejnymi wakacjami, ale na to warto poczekać. Dotychczas w sezonie korzystać można było jedynie z piasku I wody. Brakowało toalet, natrysków I wodnego sprzętu.

20 lipca Firma Livero Group Sp. z o.o. z Grudziądza odebrała plac budowy pod inwestycję „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej nad Jeziorem Tarpno w Grudziądzu”. Wykonawca do 23 lipca zobowiązał się rozpocząć prace inwestycyjne, które polegać będą na ogrodzeniu terenu i zamknięciu drogi dojazdowej do kąpieliska. Od wtorku 21 lipca wstęp na kąpielisko będzie niemożliwy.

W ramach inwestycji powstanie budynek, w którym znajdować się będzie hangar na sprzęt rekreacyjny, kasa, pomieszczenia socjalne dla obsługi i ogólnodostępne toalety. W nowym budynku znajdzie się także pomieszczenie przeznaczone na działalność gastronomiczną. Ponadto nad jeziorem powstanie pomost i plac zabaw dla dzieci. Zakupione zostaną nowe ławki i kosze na śmieci. Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu rekreacyjnego, czyli kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowej dla ratowników. Przywieziony zostanie nowy piasek. W tej części plaży znajdzie się przestrzeń rekreacyjna z miejscem do gier zespołowych. Projekt zakłada także powstanie odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej plażę ze skrzyżowaniem ulicy Lipowej i Jaśminowej.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?

Szacowana wartość inwestycji to około 3,2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2021 roku.

Charytatywny Festiwal Mody w Grudziądzu