Muzyka na żywo

Muzyczne urodziny Grudziądza. Wystąpiła Joanna Aleksandrowicz [FOTO, WYWIAD]

2024-06-19 19:01

Najpierw kawa i tort, a później wspólne wysłuchanie koncertu utalentowanej artystki, Joanny Aleksandrowicz. Tak wyglądały kalendarzowe – 733. urodziny miasta. Nasz reporter zapytał - czego z tej okazji – życzyliby Grudziądzowi jego mieszkańcy.

Była kawa i tort, a później muzyczny koncert. W taki sposób mieszkańcy świętowali kalendarzowe 733. urodziny Grudziądza. Poniżej życzenia od samych grudziądzan:

Mieszkańcy o urodzinach Grudziądza. Posłuchaj życzeń:

Zwieńczeniem grudziądzkich urodzin był koncert "Od nocy do nocy" w wykonaniu niezwykle utalentowanej artystki, Joanny Aleksandrowicz z zespołem. Poniżej rozmowa:

Joanna Aleksandrowicz z koncertem "Od nocy do nocy" w Grudziądzu. Posłuchaj rozmowy:

Projekt “Od nocy do nocy” to opowieść o wrażliwości Joanny Aleksandrowicz, o tym jaka muzyka inspirowała ją od najmłodszych lat. Projekt mówi o jej ideałach, o tym jak widzi świat. Każde spotkanie z publicznością jest dla niej ważne, inne, osobiste mimo tego, że repertuar koncertu jest ten sam. 

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka, stworzyła projekt „Od nocy do nocy” z którym wystąpiła na ponad 250 scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Vabank” oraz cykl tang Astora Piazzolli. Joanna Aleksandrowicz miała okazję wystąpić podczas Festiwalu Literackiego Noblistki Olgi Tokarczuk. W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszego albumu zespołu Joanny Aleksandrowicz – płyty “Od Nocy do Nocy” w złotym wydaniu, który przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i kultowych filmów. Współpracuje z czołowymi reżyserami filmowymi, m.in. Wojciechem Smarzowskim (“Kler”, “Wesele”) i Markiem Koterskim (“Baby są jakieś inne”). Występowała na scenach wielu teatrów w Polsce m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl