nagrody flis

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Nagrody dla grudziądzkiego muzeum

Wyróżnienia

Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu z nagrodą i medalem. Posłuchaj wypowiedzi

2023-09-12 14:46

Do naszego miasta trafiła nagroda Musejona oraz medal Hereditas Saeculorum. Szczegóły i relacja z uroczystości na eska.pl.

Do Grudziądza trafiła m.in. nagroda Musejona. To wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji wspomnianych zabytków. Powędrowało ono do obchodzącego pierwszą rocznicę działalności - Muzeum Handlu Wiślanego FLIS.

Łączy działania inwestycyjne, który były dość skomplikowane w tych czasach. A przypomnijmy, to były czasy m.in. pandemii i zamknięcia w domach z projektem czysto wystawienniczym. Ponadto ten projekt jest na tyle wyjątkowy, że w naszym regionie nie ma innego muzeum handlu - mówi Marcin Zdanowski, prezes kujawsko-pomorskiego oddziału stowarzyszenia muzealników.

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu otrzymało Nagrodę MUSEJON w kategorii I za wystawę „Muzeum Handlu Wiślanego”.

To jednak nie koniec nagród dla Grudziądza

Medal Hereditas Saeculorum w konkursie „Dziedzictwo Wieków” za prace konserwatorskie i restauratorskie otrzymało również Muzeum Handlu Wiślanego FLIS.

  • - Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza – inwestor;
  • - Michał Bryłka, firma 3JM Michał Bryłka – wykonawca;
  • - Małgorzata Gałązka-Nikonov – kierownik prac konserwatorskich.

Celem Konkursu „Dziedzictwo Wieków” jest wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechujących się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie ich kulturowej wartości, promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku, uhonorowanie autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.

O konkursie, przyznanych medalach posłuchacie w poniższej relacji:

Nagrody dla grudziądzkiego muzeum. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl