woda grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz Akcje profilaktyczne odbędą się jutro (24 lipca) na miejskich kąpieliskach

Mundurowi z Grudziądza apelują o rozważny odpoczynek nad wodą. Planują akcję profilaktyczną

2021-07-23 18:39

Słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Ta atrakcyjna forma relaksu może jednak stać się niebezpieczną, gdy nie będziemy przestrzegać zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Służby mundurowe z Grudziądza tylko w ostatnich tygodniach odnotowali już cztery przypadki utonięcia.

W ostatnim czasie w Jeziorze Rudnickim utonął 15-letni chłopiec. Ta tragedia wstrząsnęła całym miastem. W związku z tym służby mundurowe z Grudziądza apelują o rozważny odpoczynek nad wodą.

Najważniejsze zasady:
  • - nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody,
  • - wybieraj kąpieliska strzeżone, a jednocześnie unikaj miejsc, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli,
  • - unikaj skoków na „główkę” nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie,
  • - nie podejmuj ryzykownych wyzwań w wodzie,
  • - nie wchodź do wody zaraz po opalaniu lub jedzeniu,
  • - nie pozostawiaj dzieci bez opieki w wodzie nawet na chwilę,
  • - w trakcie korzystania ze sprzętów pływających zawsze zakładaj kapok i dopilnuj, żeby korzystały z niego również dzieci,

ZOBACZ TEŻ - 15-latek utonął w Rudniku. Kolejna tragedia nad wodą w Grudziądzu

Nie minęła jeszcze połowa wakacji, a w Grudziądzu i najbliższych okolicach utonęły już cztery osoby. Przypomnijmy, 19 czerwca w Wiśle utonął 50-latek. 10 dni później z Jeziora Tarpno nie wypłynął 39-latek. Jego życia także nie udało się uratować. Kolejna tragedia miała miejsce 15 lipca w Szumiłowie, w gminie Radzyń Chełmiński. Pod wodą w Jeziorze Bobrowo zniknął 46-latek. Został wyciągnięty przez strażaków, był reanimowany, niestety bezskutecznie.

Promocja bezpieczeństwa

Komenda Miejska Straży Pożarnej oraz MORiW informują, że jutro, 23 lipca, na plażach Miejskiej (Jez. Rudnickie) oraz Tarpno (jez. Tarpno) od godz. 14.00 odbywać się będą akcje promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Strażacy apelują nie tylko o rozwagę i przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa nad wodą, ale także proponują konkretne rozwiązanie: pływanie z bojką, której używać powinni wszyscy a nie tylko dzieci. Plastikowe bojki, znane w Polsce z serialu Słoneczny Patrol, to profesjonalny sprzęt ratowniczy, ale ich dmuchana wersja, która jest dostępna w sklepach, może być naszą polisą na życie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 23.07