zajezdnia tramwajowa

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Zajezdnia tramwajowa w Grudziądzu

Ważne daty

Można zwiedzić zabytkowy gmach zajezdni tramwajowej. To wszystko w wyjątkową rocznicę

2024-05-08 15:57

W najbliższą niedzielę (12 maja) będziemy obchodzić 125. rocznicę uruchomienia w Grudziądzu elektrycznej linii tramwajowej. W związku z tym będzie okazja m.in. do zwiedzenia zabytkowego gmachu zajezdni. Szczegóły wydarzenia na eska.pl.

Dokładnie 125 lat temu, 12 maja 1899 roku, w Grudziądzu po raz pierwszy ruszyła elektryczna linia tramwajowa. To było otwarcie nowego rozdziału w historii komunikacji miejskiej.

Zainteresowane osoby będą mogły zwiedzić zabytkowy gmach zajezdni tramwajowej w towarzystwie przewodnika Macieja Wiśniewskiego, który opowie o historii miejskiej komunikacji i jej znaczeniu dla rozwoju miasta - czytamy w komunikacie z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Uczestnicy będą mieli także możliwość przejażdżki zabytkowym tramwajem do pętli w Tarpnie i z powrotem.

Godziny zwiedzania zostały ustalone w następujący sposób:

  • I grupa zwiedzania: 14:15
  • Przejażdżka tramwajem dwóch grup: 15:00
  • II grupa zwiedzania: 16:30

Aby wziąć udział w wydarzeniu, konieczne jest dokonanie wcześniejszej rejestracji poprzez kontakt z Informacją Turystyczną. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 56 46-123-18 lub drogą mailową pod adresem it@itgrudziadz.pl. Przy zapisach należy podać imię i nazwisko uczestników, numer telefonu oraz preferowaną godzinę. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zbiórka uczestników odbędzie się przy ul. Dworcowej 47, przed wejściem do budynku Miejskiego Zakładu Komunikacji - dodają organizatorzy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

W Polsce powstaje pierwszy prywatny... tramwaj!