zbiórka krwi

i

Autor: Radio Eska Zbiórka krwi przeprowadzona będzie w dniach od 10 do 12 kwietnia

Pomoc

Można podzielić się bezcennym lekiem. W Grudziądzu rusza zbiórka krwi

2024-04-09 8:54

​Każda kropla krwi jest na wagę złota. Szczególnie w okresie wiosennym i wakacyjnym. W Grudziądzu akcja odbędzie się po raz dwunasty.

Krew na potrzebna na już! W bankach brakuje tego najcenniejszego leku. W związku z tym – w Grudziądzu już po raz dwunasty organizowana jest Wielka Akcja Poboru Krwi. Start już jutro (10 kwietnia).

Krew przeznaczona jest dla dzieci po wypadkach komunikacyjnych - mówi Krzysztof Misiewicz, organizator akcji.

Jak się okazuje - krew potrzebna jest na już. O pilnej potrzebie informuje m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Brakuje przede wszystkim grup "zero" oraz "zero minus" - dodaje Misiewicz.

Mówi Krzysztof Misiewicz, organizator akcji. Posłuchaj:

Kto może oddać krew?

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Akcja odbędzie się w dniach 10, 11 i 12 kwietnia w punkcie poboru przy ulicy Szpitalnej.

Zapraszamy służby mundurowe oraz mieszkańców Grudziądza - kończy organizator akcji.

Apel skierowany jest także do nauczycieli i dyrektorów szkół. Chodzi o pełnoletnich uczniów, którzy również mogą podzielić się najcenniejszym lekiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zbiórka krwi w Rychwałdzie