morsy z Grudziądza

i

Autor: Damian Pieczonka Pierwsze morsowanie w Grudziądzu w sezonie 2020/21. Pogoda jeszcze mało zimowa

Morsy z Grudziądza rozpoczęły sezon. Pierwsza kąpiel w Jeziorze Rudnickim. Posłuchaj relacji! [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-10-11 11:49

Morsy z Grudziądza rozpoczęły nowy sezon. Na pierwszym spotkaniu spotkała się liczna grupa miłośników kąpieli w chłodnym jeziorze. Wszyscy zgodnie podkreślają, że czekają na srogą zimę. W niedzielę 11 października, pogoda była typowo plażowa. Było mnóstwo słońca i przyjemna temperatura. Atmosfera jak zwykle była gorąca.

IGA ŚWIĄTEK MISTRZYNIĄ ROLAND GARROS! Polka rozgromiła Kenin w drugim secie!

W pełnym słońcu, w połowie października morsy z Grudziądza rozpoczęły sezon. Kąpiel w Rudniku urządziła sobie liczna grupa osób, którym chłodna woda nie jest straszna. Już nie mogą doczekać się zimy i srogich mrozów. Im niższa temperatura, tym większe wyzwanie ale i frajda. Zanurzanie się w lodowatej wodzie ma ich zdaniem dać także większą odporność organizmu w sezonie przeziębień. I choć brzmi to dziwnie, teoria ma swoje medyczne potwierdzenie w wielu przypadkach.

Kto może dołączyć do grudziądzkich morsów?

Grupa miłośników morsowania spotyka się regularnie w sezonie od października aż do wiosny. To już kolejny rok ich wspólnego zamiłowania. W tym roku ze względu na pandemię i obostrzenia, może wyglądać to trochę inaczej. Z utrzymaniem reżimu sanitarnego na plaży miejskiego kąpieliska nie ma jednak problemu. Planują widywać się co niedzielę i wspólnie zanurzać po zdrowie. Dołączyć może każdy chętny. Najlepiej swoją pierwszą próbę zgłosić bardziej doświadczonym morsom, którzy na pewno udzielą rad i będą pilnować nowicjuszy.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?

Jest nas około osiemdziesięciu morsów. Z roku na rok przybywa. Oby był to rok, gdzie zdecydowanie większość naszego morsowania będzie w warunkach ujemnej temperatury. Ubiegły rok był bardzo trudny, bo nie było niskich temperatur -mówi Wojciech Szpak, mors z Grudziądza.

Relacja z pierwszego w sezonie morsowania w Grudziądzu

Najbliższe tygodnie pokażą czy sezon dla morsów będzie bardziej udany. Sytuacja związana z pandemią jest nieciekawa. Grudziądz od 10 października jest w czerwonej strefie. W ramach spotkań, morsy z Grudziądza urządzają sobie wycieczki w góry i nad morze. Często po wspólnej kąpieli organizowali sobie ognisko. Na razie chcą spotykać się na plaży miejskiej w Rudniku, w każdą niedzielę o godzinie 11.