uczniowie lo grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Obecnie uczniowie II LO w Grudziądzu pracują nad ulotkami i plakatami

Młodzież z II LO wyciąga dłoń do rodziców dzieci, którzy borykają się z lękami i depresją [AUDIO]

2021-05-14 0:29

Chcą wesprzeć rodziców, których dzieci borykają się z zaburzeniami lękowymi i depresją. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu chcą w ramach stworzonej przez siebie akcji „Pomost, pomoc” przeprowadzić kampanię informacyjną skierowaną do rodziców i opiekunów.

Obecnie przygotowywane są ulotki plakaty.

Korzystamy z informacji różnych organizacji. Sami także mamy sporą wiedzę na ten temat. Poza tym to zagadnienie jest blisko nas. Wiemy co mamy umieścić w tych ulotkach. Niebawem powinniśmy doczekać się ich efektu końcowego - mówi Mateusz Jóźwiak, uczeń II LO w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Drzwi otwarte w gastronomiku już w poniedziałek

Grudziądzkie liceum przy projekcie współpracuje z uczelnią wyższą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej w projekcie „Młodzi w akcji+”. To akcja ogólnopolska, do której w tym roku przyłączyło ponad 100 szkół.

Każda grupa wybiera sobie odpowiedni dla siebie temat. Nasi uczniowie skupili się na rodzicach dzieci, które borykają się z zaburzeniami lękowymi oraz depresją - dodaje Joanna Szpajda, opiekun projektu i jednocześnie pedagog w II LO.

Uczniowie II LO w Grudziądzu biorą udział w projekcie "Młodzi w akcji +". Posłuchaj:

W akcję zaangażowała się trójka uczniów w drugiej klasy: Mateusz Jóźwiak, Eryk Khan oraz Aleksandra Szczepanowska. Przez pandemię ich kontakt był nieco utrudniony. Mimo to, już wkrótce powinniśmy mieć pierwsze efekty ich działania.

Działaliśmy głównie przez platformę Discord. Kilka razy spotkaliśmy się oczywiście osobiście w gabinecie pani pedagog. Każde spotkanie było bardzo owocne w działanie i pomysły - opowiada Eryk Khan, uczeń II LO w Grudziądzu.

Uczestnicy projektu w planach mają kampanię informacyjną wśród mieszkańców Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 13.05