glosowanie

i

Autor: Pixabay Wyniki wyborów poznamy do 3 marca

Młodzi grudziądzanie wybierają swoich radnych. Trwają wybory do Młodzieżowej Rady!

2023-02-23 9:12

Po kilku latach przerwy grudziądzka młodzież także będzie miała swoich przedstawicieli w samorządzie. Na dzisiaj (23 lutego) zaplanowany wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Wybory odbędą się dziś (23 lutego) w 9 okręgach. Są one wyznaczone w grudziądzkich liceach i szkołach podstawowych. Wystawieni przez placówki kandydaci musieli wcześniej uzyskać poparcie przynajmniej 50 uczniów ze swoich szkół.

Ilu radnych zostanie wybranych? Młodzież z Grudziądza wybierze dzisiaj (23 lutego) 18 swoich przedstawicieli, którzy już niebawem rozpoczną nową kadencję Młodzieżowej Rady Miasta.

Kiedy poznamy wyniki wyborów? Po zakończeniu dzisiejszego głosowania zostanie sporządzony protokół. Wyniki poznamy do 3 marca.

Na razie nie wiadomo - kto z dorosłych radnych będzie opiekował się swoimi młodszymi odpowiednikami. Młodzieżowa Rada Miasta ma swój status, a wspomnianego opiekuna po zakończonych wyborach wybierze prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej potrwa przez dwa lata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Myslovitz dla Eski Rock!