Autor: Facebook / MKS Grudziądz (Łukasz Szalkowski) MKS Bodega Grudziądz

Piłka ręczna

MKS Grudziądz przegrywa w Pucharze Polski. W Koszalinie lepsza Gwardia

2023-12-14 13:00

To była krótka przygoda z Pucharem Polski. Szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz przegrali w rundzie eliminacyjnej z Gwardią Koszalin 21:34.

Spotkanie wyrównane było do 17’ minuty. Wówczas na tablicy wyników był remisowy rezultat 4:4. Później gospodarze z Koszalina zaczęli stopniowo budować przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:8 dla Gwardii.

Po zmianie stron szczypiorniści z Koszalina utrzymywali swoją przewagę. Grudziądzanie z kolei nie mogli przebić się przez szczelną obronę gospodarzy. W efekcie Gwardia dokładała kolejne bramki do swojego konta i wygrał ten mecz 34:21.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w MKS-ie był tego dnia Paweł Kruszewski, który zdobył 6 bramek. Po stronie gospodarzy 8 trafień zaliczył Maciej Fabianowicz.

Grudziądzanie do rozgrywek ligowych powrócą w połowie stycznia. Wówczas także zmierzą się w bezpośrednim pojedynku z Gwardią Koszalin.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl