Autor: Superliga Tenisa Stołowego Jan Zandecki

Czas na play off!

Minimalna porażka przed play off. Z kim zagra Olimpia-Unia Grudziądz?

2023-04-17 9:15

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii przegrali ostatni mecz w grupie mistrzowskiej Lotto Superligi. Grudziądzanie na wyjeździe polegli w starciu z liderem, Dekorglassem Działdowo 2:3.

Spotkanie w Działdowie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Bez straty seta swój pojedynek z Łukaszem Sokołowskim (Olimpia-Unia) wygrał Jakub Dyjas. W kolejnych dwóch pojedynkach górą byli już jednak grudziądzanie. Najpierw Ibrahim Gunduz 3:1 pokonał Patryka Lewandowskiego, a później 3:2 z Kamilem Kurowskim zwyciężył Jan Zandecki.

W czwartej odsłonie spotkania ponownie skuteczną grą popisał się Dyjas, który tym razem 2:1 ograł Gunduza z Olimpii-Unii. W piątym - decydującym o losach meczu - secie górą był duet gospodarzy 2:0.

Grudziądzanie zainkasowali do tabeli Lotto Superligi jedno oczko i zajęli w niej na koniec grupy mistrzowskiej 6. pozycję. Oznacza to, że Olimpia-Unia w 1/4 fazy play off zmierzy się z trzecią Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

W grupie mistrzowskiej - podobnie jak w rundzie zasadniczej - najlepszy okazał się zespół z Działdowa.

Wyniki poszczególnych pojedynków z Działdowa:
  • Jakub Dyjas - Łukasz Sokołowski 3:0 (13:11 | 11:4 | 11:8)
  • Patryk Lewandowski - Ibrahim Gunduz 1:3 (11:8 | 6:11 | 8:11 | 9:11)
  • Kamil Kurowski - Jan Zandecki 2:3 (11:9 | 11:6 | 4:11 | 5:11 | 7:11)
  • Jakub Dyjas - Ibrahim Gunduz 2:1 (11:7 | 9:11 | 11:3)
  • Kamil Kurowski/Patryk Lewandowski - Jan Zandecki/Łukasz Sokołowski 2:0 (11:6 | 12:10)