biblioteka grudziadz

i

Autor: Pixabay Spotkanie odbędzie się w filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu

Mikołaja Kopernika spotkamy w grudziądzkiej Bibliotece. W planie wystawa monet i wykład

2022-04-04 23:15

Trwają obchody 500. rocznicy pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu. Z tej okazji przygotowano kolejne wydarzenie z postacią legendarnego astronoma w tle. Tym razem w filii nr 13 Biblioteki Miejskiej.

6 kwietnia 2022 r. (środa) o godz. 11:00 w bibliotece przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 odbędzie się prelekcja poświęcona Mikołajowi Kopernikowi.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na prelekcję związaną z Mikołajem Kopernikiem o dość charakterystycznym tytule „Co Kopernik miał w swoim wacku?”. Później przewidzieliśmy także wystawę numizmatów - mówi Aleksandra Szymczyk z filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.

Na wykładzie i oglądaniu monet wydarzenie się nie zakończy. Coś dla siebie znajdą także fani literatury.

Po wykładzie i oglądnięciu monet odbędzie się kolejna odsłona tego kopernikowskiego wydarzenia, czyli promocja książki „Grudziądz z Kopernikiem w tle” autorstwa wspomnianej wcześniej Grażyny Leśniewskiej - dodaje nasza rozmówczyni.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 500. rocznicy pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz Roku Mikołaja Kopernika Ekonomisty, ustanowionego przez Radę Miejską w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

SP nr 34 im Mikołaja Kopernika w Katowicach. Przed egzaminem 8-klasistów