gmina mieszkaniec

i

Autor: Nadesłane / Gmina Grudziądz Jan Januszewski

Mieszkaniec Gminy Grudziądz boksował w Turcji. 14-latek wygrał jedną walkę

2022-08-26 10:55

Swojego reprezentanta podczas Mistrzostw Europy Młodzików w Boksie miała Gmina Grudziądz. W tureckim Erzurum walki stoczył 14-letni Jan Januszewski.

14-latek do mistrzostw przygotowywał się przez kilka miesięcy. Reprezentacja Polski (z Jankiem w składzie) odbyła kilka zgrupowań m.in. w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Jak wyglądały walki na tureckich mistrzostwach? W pierwszej stoczonej walce Jan pokazał swój najlepszy boks z równym siebie przeciwnikiem z Litwy - w pełni ją kontrolując oraz realizując założoną strategię.

Z kolei drugi pojedynek z reprezentantem Ukrainy nie należał do najłatwiejszych ponieważ z powodu leworęczności przeciwnika Jan miał utrudnione zadawanie celnych ciosów i w konsekwencji musiał uznać wyższość rywala. Jak się później okazało reprezentant Ukrainy został nowym Mistrzem Europy.

Teraz Jan Januszewski czeka na kolejne walki. Na horyzoncie są już Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się na przełomie września i października.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Michał Piróg trenuje boks. Wyzwał Kurskiego na pojedynek!