ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Głosowanie zaplanowano na wrzesień

Budżet Obywatelski

Mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje do GBO. Podsumowanie naboru

2024-03-27 7:51

Zakończył się nabór wniosków do kolejnej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. W puli jest przeszło 4,3 miliona złotych. Mieszkańcy tym razem złożyli łącznie 92 propozycje.

Proces zgłaszania projektów do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2025 dobiegł już końca.

Mieszkańcy złożyli 92 wnioski, z czego 22 to wnioski ogólnomiejskie, 56 okręgowe, a 14 miękkie. Należy mieć na uwadze, że podany podział ma charakter wstępny, gdyż podczas oceny kategorie niektórych zadań mogą jeszcze ulec zmianie - mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy ratusza.

Po wstępnej weryfikacji ich treści i załączników, wnioski zostaną opublikowane na stronie grudziadz.obywatelski.org. Te, które zostały złożone, dotyczą, m in. sportu, infrastruktury drogowej i małej architektury.

Na obecnym etapie rozpoczyna się ocena projektów, która wpierw ma charakter formalny, następnie zaś merytoryczny, co oznacza, że dotyczy zgodności zadania z prawem, jego wykonalności technicznej oraz kosztu. Kontakt z wnioskodawcami będzie się odbywał za pośrednictwem systemu dostępnego na stronie grudziadz.obywatelski.org. Jeżeli zadanie będzie wymagało uzupełnienia lub wyjaśnień, na koncie mieszkańca, pod zadaniem, którego uzupełnienie będzie dotyczyło, pojawi się odpowiedniej treści wiadomość. Mieszkańcy również mają możliwość kontaktowania się z Wydziałem Komunikacji Społecznej w taki sposób - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza. Posłuchaj:

Wyniki oceny zostaną podane do publicznej wiadomości 14 czerwca. Od tego dnia do 21 czerwca będzie trwała procedura odwoławcza.

Odwołanie należy przesłać za pomocą systemu. Można to uczynić jedynie nadając wiadomość o takim tytule, przy czym zrobić to należy tylko przy tym zadaniu, którego oceny składane odwołanie dotyczy - czytamy z kolei w komunikacie na stronie grudziądzkiego ratusza.

Głosowanie trwać będzie w okresie od 2 do 20 września 2024 roku (początek i koniec głosowania mieć będą miejsce o godzinie 12.00).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Sedno Sprawy - Jarosław Kaczyński