waski chodnik

i

Autor: Nadesłane Sprawę do Zarządu Dróg Miejskich zgłosił radny Paweł Napolski

Mieszkańcy z Królewskiej chcą szerszego chodnika! Mamy odpowiedź ZDM-u [AUDIO]

2020-12-10 13:38

Wyremontowana ulica Królewska do poprawki. Tego oczekują mieszkańcy z pobliskich bloków. Chodzi o mocno zwężony chodnik, na którym ciężko o mijankę dwóch dziecięcych wózków.

Zgrupowanie GKM Grudziądz

Mieszkańcy z prośbą o interwencję zgłosili się do radnego Pawła Napolskiego. Ten wystosował pismo do Zarządu Dróg Miejskich.

Poprosiłem ZDM o udzielenie informacji czy istnieje możliwość poszerzenia tego fragmentu chodnika "kosztem" terenu, na którym znajduje się plac zabaw. Jeżeli będzie taka możliwość, będę wnioskował o jak najszybsze podjęcie działań w tej sprawie - czytamy na facebookowym profilu radnego Pawła Napolskiego.

ZOBACZ TEŻ - Koniec prac na ulicy Królewskiej! Jest więcej miejsc parkingowych [AUDIO, ZDJĘCIA]

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

O odpowiedź na zadane pytania poprosili pracowników ZDM-u.

Chodnik został zwężony, ponieważ uzyskaliśmy dzięki temu dodatkowe miejsca parkingowe. Uważamy, że chodnik jest na tyle widoczny, że mieszkańcy z wózkami będą w stanie ustąpić sobie pierwszeństwa - odpowiada Damian Jankowski, pracownik Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Urzędnicy odpowiadający w naszym mieście za drogi nie zamierzają w tej chwili ponownie rozkopywać ulicy Królewskiej i poszerzać chodnika. Decyzję zmienią, gdy do ZDM-u wpłynie pismo z podpisami mieszkańców.

Istnieje szansa ponownego rozważenia decyzji o poszerzeniu chodnika po tym, jak wpłynie do nas petycja z podpisami spore grupy mieszkańców - dodaje urzędnik.

Potencjalne poszerzenia chodnika odbyło by się kosztem nowych miejsc parkingowych, które powstały po remoncie ulicy Królewskiej.

Mówi Damian Jankowski z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu. Posłuchaj: