dworzec Grudziądz

i

Autor: Radio ESKA Sporo sugestii dotyczyło poruszania się osób niepełnosprawnych po grudziądzkim dworcu

Mieszkańcy chcą zmian na dworcu w Grudziądzu. Przedstawili kilka pomysłów [AUDIO]

2021-02-24 14:25

Mieszkańcy Grudziądza chcą zmian na dworcu. Swoimi pomysłami podzielili się w licznych korespondencjach ze stowarzyszeniem „Turystyczna Organizacja Otwarta”.

Najwięcej sugestii mieszkańcy mieli odnośnie swobody w przemieszczeniu się osób niepełnosprawnych po dworcu w Grudziądzu. 

Najczęściej wymienianym przez grudziądzan pomysłem jest zamontowanie wind na dworcu. Pomogły by one w poruszaniu się osobom na wózkach inwalidzkich, ale i dzieciom w wózkach - mówi Krystian Wiśniewski z Turystycznej Organizacji Otwartej. 

ZOBACZ TEŻ - Kurtko-śpiwory dla bezdomnych w Grudziądzu. Ciepła pomoc na zimę od Marszałka [ZDJĘCIA, AUDIO]

Kolejnym pomysłem, licznie zgłaszanym przez grudziądzan są progi bezpieczeństwa dla osób niewidomych przy wejściu na dworzec. Przydałaby się również nowoczesna poczekalnia dla pasażerów.

Taka z miejscami, gdzie można by wygodnie poczekać na kolejny pociąg. Do tego odgrodzone miejsce dla osób palących papierosy - dodaje członek stowarzyszenia.

Pismo z wszystkimi sugestiami od mieszkańców Grudziądza trafiło już do biura prezydenta.

Mówi Krystian Wiśniewski. Posłuchaj:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016