nowe mieszkanie

i

Autor: Radio ESKA Ratusz środki na ten cel chce pozyskać z samorządu województwa

Miasto przygotowuje nowe mieszkanie dla domu dziecka [AUDIO]

2020-10-09 15:11

Już niebawem w Grudziądzu uruchomiona zostanie nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza działająca w ramach Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Miasto na ten cel nabyło lokal przy ul. Wiślanej. Obecnie trwa wyposażanie domu.

Urząd Miejski środki na wyposażenie i zaadaptowanie pomieszczeń chce uzyskać z samorządu województwa. Trwa obecnie konkurs, który rozstrzygnąć ma się w drugiej połowie października

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?

Co z pracownikami?

Z pracy w domu dziecka w ostatnim czasie odeszło kilku wychowawców. Nowa dyrekcja placówki prowadzi aktualnie nabór na nowych pracowników. Pozyskanie kolejnych wychowawców jest niezbędna do uruchomienia placówki na Wiślanej.

Mówi Beata Adwent, rzecznik ratusza w Grudziądzu. Posłuchaj:
Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

Zmiany u władzy domu dziecka

W Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu na początku października doszło do istotnej zmiany. Nową szefową placówki została Elżbieta Raczkowska. Zastąpiła Marię Janowską, która z pracy zrezygnowała po blisko 27 latach. 30 września był jej ostatnim na stanowisku.

Maria Janowska, była dyrektor CPDiPR o ostatnim dniu w pracy

Urząd Miejski w swoim komunikacie (informował o nowym dyrektorze) podał, że Maria Janowska odchodzi na emeryturę. Powody rezygnacji z pracy były jednak inne.

Maria Janowska, była dyrektor CPDiPR o powodach rezygnacji z pracy

Przypomnijmy - Maria Janowska rezygnację z pracy składała dwa razy. Pierwszej prezydent Maciej Glamowski nie przyjął. Drugą (złożoną w czerwcu) już tak. We wrześniu rozstrzygnięty został konkurs. Do batalii o fotel dyrektora Centrum stanęło dwóch kandydatów.