zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Miasto ma pomysł na baseny. Szkolne pływalnie będą otwarte częściej

2021-09-09 11:01

Miasto przygotowało alternatywną ofertę basenową. To efekt stałego zamknięcia Grudziądzkiej Pływalni przy ulicy Kalinkowej, który od wielu lat prowadzony był przez OPEC.

Spółka OPEC nie chce więcej dokładać do działalności obiektu. Część zaoszczędzonych środków zainwestuje w baseny przyszkolne.

W porozumieniu z dwiema szkołami – SP nr 20 oraz SP nr 21 – zwiększy się dostępność dla mieszkańców pływalni zlokalizowanych przy tych dwóch placówkach. W wyniku przeprowadzonych rozmów, będą to godziny poranne oraz wieczorne, a także soboty. Obecnie trwają ostatnie ustalenia co do organizacji całego przedsięwzięcia, w którego kosztach partycypować będzie OPEC - przekazuje nam Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Urząd Miejski w Grudziądz zakupił nowe defibrylatory. Gdzie znajdą się te urządzenia?

Prócz poszerzenia oferty basenowej w szkolnych basenach, miasto ma także plan na rozbudowę infrastruktury wodnej.

Planowana jest budowa „Delfinka” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Strzemięcin – zapowiada Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

Nowa pływalnia ma być alternatywą dla tej z ulicy Kalinkowej. W ciągu kilku najbliższych dni zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny ruszyć na początku przyszłego roku i zakończyć się w połowie 2023 roku. Środki na ten cel znajdą się w budżecie. Od dawna chcemy poprawić infrastrukturę dotyczącą basenów w naszym mieście i będziemy do tego dążyć - dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Plany na przyszłość

W nieco dalszej perspektywie jest budowa parku rozrywki wodnej na osiedlu Rządz.

W zamyśle ma on powstać na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego i być uzupełnieniem Centrum Sportu i Rekreacji, obejmującym także powstanie hali widowiskowo-sportowej z torem kolarskim - kończy Piernicki.

centrum wodne grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski Wizualizacja parku wodnego w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 8.09, godz.10