gks olimpia

Autor: Facebook / GKS Olimpia Grudziądz GKS Olimpia Grudziądz

Medale paralekkoatletów GKS Olimpii Grudziądz. Wystąpili na Mistrzostwach Polski w Szczecinie

2023-07-04 8:40

Paralekkoatleci z GKS Olimpii Grudziądz wystartowali podczas 51. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które odbywały się w dniach 30.06-02.07 w Szczecinie. Łącznie zdobyli 5 medali.

Dzięki wywalczonym medalom - drużyna GKS Olimpii Grudziądz uplasowała się na 10. pozycji w klasyfikacji medalowej. Jak wyglądał ich dorobek indywidualny?

Aż trzy medale zdobyła będąca ostatnio w świetnej dyspozycji - Klaudia Maliszewska.

• Złoty medal w rzucie dyskiem - 19.87m
  • Złoty medal w pchnięciu kulą - 8.62m
  • Srebrny medal w rzucie oszczepem - 19.79m

Dodatkowo Klaudia pobiła dwa rekordy życiowe - to rzut oszczepem i dyskiem. Z kolei w swojej koronnej konkurencji, czyli pchnięcie kulą zabrakło jej 9 cm. To obecnie 4. wynik w rankingu światowym IPC i jest to dobry prognostyk przed Paralekkoatletycznymi Mistrzostwami Świata w Paryżu.

Czwarty medal dla grudziądzkiej reprezentacji zdobyła Natalia Owczarek. To srebro w rzucie dyskiem - 19,69 m. W rywalizacji pchnięcia kulą zajęła miejsce tuż za podium z wynikiem 6,71 m.

Piąty medal dla Olimpii to zasługa Kamila Gniadka w pchnięciu kulą. Na srebrny medal złożył się wynik 9.77 m

W Szczecinie startowali także Łukasz Sulerzycki oraz Hubert Szuba. Więcej zdjęć oraz szczegółowe wyniki klub przekazał za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych: