Marlena Wawrzyniak znów to zrobiła! Grudziądzanka została Mistrzynią Europy

2022-05-29 14:49

Kolejny złoty medal zawisł na szyi Marleny Wawrzyniak - przez wielu nazywanej najsilniejszą kobietą na świecie. Tym razem grudziądzanka triumfowała na Mistrzostwach Europy w Rumi. Na turniej do Polski zjechało się prawie 400 zawodników i zawodniczek z całego globu.

Na europejskie zmagania w siłowaniu na rękę do Rumi zjechali się zawodnicy z 17 państw. Wśród nich nie mogło zabraknąć także miejsca dla bardzo licznej reprezentacji Polski. W jej skład weszli grudziądzanie z klubu Marleny Wawrzyniak UKS Arm Fanatic Sport.

Organizatorzy Mistrzostw nie podali jeszcze wszystkich wyników. Wiadomo jednak, że w kategorii na lewą rękę w Masters kobiet do 78 kg na pewno zwyciężyła Marlena Wawrzyniak.

Wstępne wyniki podawane przez organizatorów wskazuję, że z medalami do Grudziądza wrócą także podopieczni Marleny Wawrzyniak: po złotym medalu zdobyli Maciej Gralak i Sławomir Głowacki. Srebro na swojej szyi zawiesił z kolei Stanisław Gralak. Wkrótce powinno pojawić się pełne podsumowanie zawodów i zestawienie wraz z medalową klasyfikacją.

W kadrze Polski z klubu UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz byli także Adam Krupa i Sławomir Malas.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049