Lokalna psycholog o pandemii [AUDIO]

i

Autor: cdn.pixabay.com/ Od początku pandemii, ilość pacjentów w gabinetach psychologicznych i psychiatrycznych zauważalnie wzrosła

Lokalna psycholog o pandemii [AUDIO]

2020-12-21 17:54

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Pierwsze obostrzenia pojawiły się w Polsce w marcu, tego roku. Do dziś nie wróciliśmy w pełni do normalności, co więcej, od 28 grudnia czeka nas kolejny lockdown. Jak radzić sobie w trudnym czasie izolacji?

Początek pandemii koronawirusa w naszym kraju, miał miejsce w marcu tego roku. Od tamtego momentu, nasze życie diametralnie się zmieniło. Unikamy większych zgromadzeń ludzi, rzadziej spotykamy się z rodziną, by nie narazić bliskich na niebezpieczeństwo. Dezynfekujemy ręce przed każdym wejściem do sklepów i lokalów, a usta i nos zasłaniamy już w zasadzie wszędzie. Zmianie uległy również nasze obowiązki, które przeniosły się do naszych domów. To tutaj pracujemy, uczymy się, opiekujemy się dziećmi, gotujemy, sprzątamy i spędzamy każdą chwilę.

Epidemiolog, prof. Maria Gańczak: Statystyki ministerstwa to wierzchołek góry lodowej. Krótkotrwały lockdown jest konieczny [Super Raport]

Introwertycy z pewnością nie mają problemu z domowa izolacją. To jak reagujemy na sytuację, zależy od naszej osobowości i temperamentu. Ekstrawertycy z odcięciem się od ludzi mogą radzić sobie znacznie gorzej. Może brakować spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, swobodnego poruszania się po mieście. Brakuje z pewnością poczucia pewności i bezpieczeństwa. O tym jak radzić sobie w trudnych chwilach pandemii, zapytaliśmy grudziądzką psycholog - Lidię Nieć-Fafińską.

Jak poradzić sobie z obowiązkami w czasie pandemii? Posłuchaj grudziądzkiej psycholog!

Kolejki do gabinetów psychologicznych i psychiatrycznych mocno się wydłużyły. Grudziądzanie szukają pomocy u specjalistów. A jak na Ciebie wpływa pandemia?

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...