kawiarenki w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Trzynaście kawiarenek stanie na grudziądzkiej starówce

Letnie kawiarenki pojawią się na starówce w Grudziądzu. Kierowców czekają zmiany w ruchu [AUDIO]

2021-04-18 14:06

Pierwsze kawiarenki na grudziądzkiej starówce staną już za kilka dni. Nie wiadomo jednak kiedy zostaną uruchomione. Wszystko zależy od poluzowania obostrzeń nakładanych przez Rząd w związku z pandemią. W związku z ustawieniem ogródków, od najbliższego poniedziałku (19 kwietnia), od godzin porannych zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta.

Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!

Zamknięte restauracje ale trwają przygotowania do sezonu letniego. Już w połowie kwietnia na grudziądzkiej starówce będą mogły stanąć kawiarenki. Chęć ustawienia ogródków zadeklarowało kilkanaście podmiotów. Montaż ogródków rozpocznie się z kilka dni. To kiedy faktycznie staną I zostaną uruchomione, zależy od pogody ale też sytuacji pandemicznej. Restauratorzy liczą, że w sezonie letnim odrobią nieco strat poniesionych w czasie lockdownu. Trzeba jednak liczyć się z dalszym reżimem sanitarnym. Z pewnością dalej będzie obowiązywać dystans społeczny, a co za tym idzie, liczba miejsc przy stolikach dostępnych dla klientów będzie ograniczona. Zdecydowana większość kawiarenek, bo aż dziesięć, zostanie usytuowanych w obrębie płyty Rynku Głównego. Dwie kawiarenki będą ustawione bezpośrednio na płycie Rynku, natomiast jedna na ulicy Mikołaja z Reja.

Zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z ustawieniem letnich kawiarenek od najbliższego poniedziałku, 19 kwietnia, od godzin porannych zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, obszar Starówki podzielony zostanie na dwie niezależne strefy udostępnione dla ruchu pojazdów. Niewątpliwie najlepiej zostawić auto poza ścisłym centrum Grudziądza. Zalecane są parkingi w ciągu ulicy Portowej, Alei Królowej Jadwigi oraz na ulicy Sienkiewicza.

W związku z wprowadzeniem zmian w stałej organizacji ruchu, dla obsługi miejsc parkingowych w centrum miasta, zaleca się korzystanie z pobliskich ogólnodostępnych miejsc parkingowych – radzi Łukasz Rządkowski, Inspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu grudziądzkiego ZDM. – Miejsca te znajdują się między innymi na ulicach Portowej, Sienkiewicza czy Królowej Jadwigi.

Strefa pierwsza – dojazd do Ratusza

Dojazd do Ratusza oraz obiektów handlowo – usługowych zlokalizowanych w tej strefie odbywał się będzie jednokierunkowo poprzez następujące ulice: wjazd od ulicy Starorynkowej do ulicy Kościelnej, dalej do ulicy Tkackiej w kierunku ulicy Starej i ulicą Starą po funkcjonującym torowisku tramwajowym w kierunku ulicy Wybickiego.

Strefa druga – dojazd do Muzeum/ul. Wodnej

Zmiana w stałej organizacji ruchu polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Murowej z najazdem z kierunku ulicy Szkolnej w kierunku ul. Poprzecznej. Dojazd do Muzeum i miejsc parkingowych na ul. Pańskiej oraz ul. Wodnej odbywać się będzie jednokierunkowo poprzez ulice: wjazd w ulicę Murową od ulicy Szkolnej do ulicy Poprzecznej, dalej do ulicy Pańskiej i w kierunku wyjazdu do ulicy Klasztornej.

O kawiarenkach na starówce w Grudziądzu, mówi Karol Piernicki z UM

Zmiany obowiązują do odwołania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl