mp lekkoatletyka grudziadz

Autor: Pixabay GKS Olimpię Grudziądz reprezentowało pięciu zawodników

Lekkoatleci z Grudziądza na Mistrzostwach Polski. Jak im poszło? [WYNIKI]

2022-06-14 16:31

Za nami 98. Mistrzostwa Polski Lekkoatletów. Do Suwałk zjechali się najlepsi zawodnicy z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów z GKS Olimpii Grudziądz. Najbliżej medalu był w skoku wzwyż Cezary Sidya, który zajął piąte miejsce.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski zorganizowano w Suwałkach. Była to już 98. odsłona rywalizacji najlepszych lekkoatletów z całego kraju. W stawce nie mogło zabraknąć zawodników z grudziądzkiej Olimpii. Jak im poszło?

Duże nadzieje medalowe wiązano z nową zawodniczką GKS Olimpii, Karoliną Kołeczek. Mistrzyni Polski w biegach przez przeszkody z 2020 roku w Suwałkach zajęła ostatecznie 9. pozycję. Na dwóch dystansach wystartował również Damian Wiśniewski. Grudziądzanin w starciu na 1500 metrów był dziesiąty, a na 800 metrów dopiero czternasty.

Na dystansie 3000 metrów z przeszkodami pojawił się Kacper Arendt (również z Olimpii). Młody biegacz z Grudziądza zajął ostatecznie 10 miejsce. W biegu na 400 metrów przez płotki na 14 pozycji uplasował się Patryk Reinholz.

Zdecydowanie najbliżej medalu był skoczek wzwyż, Cezar Sidya. Reprezentant GKS Olimpii Grudziądz zajął ostatecznie znakomite piąte miejsce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl